Reklama

Reklama

Pieniądze na przewozy autobusowe w powiecie płockim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Pieniądze na przewozy autobusowe w powiecie płockim - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda mazowiecki podpisał pierwsze umowy z przedstawicielami samorządów – beneficjentami Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Na dopłaty mogą liczyć m.in. gminy Słupno i Staroźreby.

Reklama

W ostatnich latach dotarcie z niewielkich miejscowości do Płocka, Sierpca czy Gostynina dla osób bez własnego auta stało się zadaniem bardzo trudnym. Bywa, że w ciągu dnia roboczego taka szansa jest 2-3 razy, a w weekend nie ma żadnych połączeń autobusem czy busem.

Sytuacja ma się poprawić dzięki Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych, który pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Na mocy podpisanych w piątek umów na Mazowszu możliwe będzie uruchomienie 58 połączeń o łącznej długości ok. 1,5 tys. km. Dla województwa mazowieckiego na 2021 rok została przyznana kwota w wysokości ponad 64 mln zł.

- To nie są symboliczne akcje, te zadania w konkretny sposób rozwiązują życiowe problemy, to troska zrównoważony rozwój. Trzeba dostrzec tych, którzy zostali z tyłu, trzeba ich wesprzeć, pomóc im - podkreślił wojewoda Konstanty Radziwiłł.

Kolejne umowy będą podpisywać w najbliższych dniach, zainteresowanie programem rośnie. 

- Beneficjentem programu są nie tylko mieszkańcy, pasażerowie, ale również mali przewoźnicy, to dla nich ważne wsparcie w okresie pandemicznym - dodał wojewoda mazowiecki.

W pierwszej turze umowy o dopłatę zadań organizatora w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych podpisali przedstawiciele pięciu samorządów: powiatu grodziskiego oraz gmin Nadarzyn, Słupno, Staroźreby i Żabia Wola. Łączna dopłata udzielona tym organizatorom to ponad 12,1 mln .

Do wojewody od listopada ub.r. wpłynęły 84 wnioski na łączną kwotę 62, 1 mln zł, pozytywnie rozpatrzono 48. Pozostałe wnioski złożone przez organizatorów wymagają uzupełnień. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy