Reklama

Pieniądze na łącznik obwodnicy i modernizację drogi

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze na łącznik obwodnicy i modernizację drogi  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy Gąbin i Nowy Duninów (pow. płocki) otrzymały od samorządu Mazowsza dofinansowanie na dwie inwestycje drogowe.

Gminy Gąbin i Nowy Duninów otrzymały od samorządu Mazowsza dofinansowanie na  dwie inwestycje drogowe. 

Spotkanie dotyczące dotacji zostało zorganizowane w piątek w płockiej delegaturze marszałkowskiego. Umowy w tej sprawie podpisał z beneficjentami marszałek województwa Adam Struzik.

– Mazowsze to największy region w kraju, jeden z najszybciej rozwijających się, ale niestety i bardzo zróżnicowany, dlatego tak ważne jest zmniejszanie tych różnic – podkreślił Adam Struzik.

Na 420 tys. zł dofinansowania może liczyć Gąbin. Łącznik będzie kosztował ok. 977 tys. z. Jest kluczowym elementem budowanej obwodnicy Gąbina, skracającym dojazd z przebudowanej drogi wojewódzkiej 577  do centrum miasta. Inwestycja połączy obecny przebieg drogi wojewódzkiej 577 w ulicy Rogatki Gostynińskie w Gąbinie z nowym przebiegiem drogi 577 – obwodnicy miasta. 

- Cały ruch, który przechodził wąskimi ulicami w centrum, stanowił duży problem i utrudnienie - mówił burmistrz Gąbina Krzysztof Jadczak. - Dzięki współpracy, także z Urzędem Marszałkowskim, udało się ruszyć z budową obwodnicy. Łącznik to także duże przedsięwzięcie, sami byśmy nie dali go wybudować. Ważne, że obok powstanie Gąbińska Strefa Rozwoju Gospodarczego.

Obwodnica to jeden z większych projektów realizowanych na terenie powiatu płockiego z udziałem środków unijnych. Wartość inwestycji wynosi 50 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi 45 mln zł, a środki z budżetu Mazowsza - 5 mln zł.

Natomiast gmina Nowy Duninów otrzyma 282 tys. zł na przeprowadzenie drugiego etapu prac na ulicy Parcelowej. Zadanie pochłonie 470 tys. zł. Wójt gminy Mirosław Krysiuk podkreślał, że jego samorząd bardzo często z dofinansowania, co ma bardzo duże znaczenie dla gminy, mającej tylko 14 mln zł budżetu w skali roku. 

- Budowa ul. Parcelowej jest trudna, powstaje przy niej wiele domów, to mocno zurbanizowana część miejscowości - mówił wójt Krysiuk. 

Odcinek drogi zaplanowanej do przebudowy (290 m) stanowi jedyną możliwość dojazdu dla okolicznych mieszkańców. Droga posiada nawierzchnię nieutwardzoną gruntową, wymaga ciągłych napraw. Sytuacja ta powoduje okresowo utrudnienia w dojazdach nie tylko do okolicznych posesji, ale również ogranicza dojazd służb ratunkowych. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE