Reklama

Pielgrzymka.Autobusy mogą się spóźniać

Opublikowano:
Autor:

Pielgrzymka.Autobusy mogą się spóźniać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro wyruszy po raz szósty jednodniowa piesza pielgrzymka z Płocka do Słupna do miejsc internowania płockich biskupów. Dlatego też od godziny 9.00 rano na kilku płockich ulicach pojawią się utrudnienia w ruchu.

Jutro wyruszy po raz szósty jednodniowa piesza pielgrzymka z Płocka do Słupna do miejsc internowania płockich biskupów. Dlatego tez od godziny 9.00 rano na kilku płockich ulicach pojawią się utrudnienia w ruchu.

Pielgrzymka wyruszy spod płockiej katedry około godziny 9.00, przechodząc przez ul. Tumską, Kolegialną, Wyszogrodzką, Słoneczną, dalej kierując się na Grabówkę, Korczaka, do Borowiczek Pieniek. Z tej ostatniej lokalizacji skieruje się do Liszyna, a następnie docelowo do Słupna. Pielgrzymi udadzą się do miejsca internowania abpa A. J. Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego i wezmą udział w Mszy świętej koncelebrowanej przez biskupa Piotra Liberę.

W związku z powyższym kierowcy powinni spodziewać 23 sierpnia sporych utrudnień w ruchu, które ustąpią dopiero około godziny 13.00. Komunikacja Miejska informuje, że w związku z przejściem pielgrzymki, pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami autobusów na większości linii.

W Słupnie przed wywiezieniem do obozu w Działdowie więzieni przez Niemców byli biskup Leon Wetmański i bł. abp Antoni Julian Nowowiejski, Obaj hierarchowie zginęli w obozie śmiercią męczeńską - arcybiskup Nowowiejski prawdopodobnie 28 maja 1941 r., a bp Wetmański w październiku tego samego roku.  W 1999 r. w Warszawie papież Jan Paweł II ogłosił ich błogosławionymi, stawiając na czele 108 beatyfikowanych wtedy męczenników II wojny światowej.

Popiersie abpa Nowowiejskiego przed seminarium, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE