Reklama

Pięć nowych karetek za dwa miliony złotych

Opublikowano:
Autor:

Pięć nowych karetek za dwa miliony złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ambulanse marki mercedes sprinter trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Ambulanse marki mercedes sprinter trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

Nowe pojazdy tuż po uroczystości w siedzibie WSPRiTS odjechały do oddziałów w Płocku, Sierpcu i Gostyninie oraz podstacji w Wyszogrodzie i Staroźrebach. Zastąpią stare, wysłużone auta, które dotychczas używane były w tych miastach. - Ambulanse, które kosztowały prawie dwa miliony złotych, zastąpią 45 procent wysłużonych samochodów ratownictwa medycznego – mówiła dyrektor WSPRiTS Lucyna Kęsicka.

Nowe auta to ambulanse typu c marki mercedes sprinter z wysokoprężnymi silnikami, z turbodoładowaniem o pojemności 2143 cm i o mocy 163 KM. Każde z nich wyposażone jest w: sterowaną elektrycznie podstawę noszy głównych z amortyzacją, możliwością pochyłu i bocznego przesuwu, z dostępem do pacjenta z trzech stron; nosze główne na transporterze wielopoziomowym ze statywami do kroplówek; defibrylator do prowadzenia reanimacji pacjenta i respirator; krzesełko kardiologiczne; centralną instalację tlenową oraz klimatyzację przedziału medycznego i kokpitu kierowcy. Dzięki terminalowi statusów możliwe jest satelitarne pozycjonowanie karetki na elektroniczne mapie dyspozytora. Każda z karetek ma również cyfrowy radiotelefon.

Nowe karetki zostały wyposażone przez kutnowską firmę AMZ, która należy do najlepszych w Europie zajmujących się przygotowaniem do eksploatacji pojazdów specjalnych i specjalistycznych.
Podczas uroczystego przekazania nowych ambulansów dyrektorka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego odebrała przyznany przez Biuro Veritas Polska Sp. z o.o. certyfikat poświadczający wdrożenie Systemu Zarządzania Zintegrowanego, który obejmuje System Zarządzania Jakością oraz System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. - Certyfikat obejmuje: ratownictwo medyczne, transport sanitarny, nocną i świąteczną opiekę zdrowotną oraz stację obsługi pojazdów.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE