Reklama

Piąty przypadek koronawirusa [RAPORT PŁOCKIEGO SANEPIDU]

Opublikowano:
Autor:

Piąty przypadek koronawirusa [RAPORT PŁOCKIEGO SANEPIDU] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Według stanu na godz. 13 w sobotę 18 kwietnia na terenie Płocka i powiatu stwierdzono pięć przypadków zachorowania na COVID-19. Hospitalizowanych jest 10 osób.

Według stanu na godz. 13 w sobotę 18 kwietnia na terenie Płocka i powiatu stwierdzono pięć przypadków  zachorowania na COVID-19. Hospitalizowanych jest 10 osób.

Najnowszy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku przedstawia sytuację epidemiologiczną na terenie miasta i powiatu ziemskiego, związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim to pięć, jeden pochodzi z ostatniej doby. 

- Mieszkaniec powiatu płockiego oraz mieszkaniec Płocka są hospitalizowani w Oddziale Onkologicznym Szpitala Magodent w Warszawie z uwagi na choroby współistniejące. Przypadki te są nieustannie monitorowane przez służby sanitarne - czytamy w komunikacie.

 Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 to 10; trzy przybyły w ciągu ostatnich 24 godzin. Kwarantanną domową objętych jest 488 osób (15 przybyło podczas ostatniej doby). Z kolei nadzorem epidemiologicznym objęto 88 osób (11 w czasie ostatniej doby).

Według danych z 18 kwietnia w Polsce potwierdzono 8.563 zarażonych, 339 osób zmarło. 

Informacje na temat postępowania wobec podejrzenia koronawirusa można zdobyć m.in. dzięki całodobowej infolinii NFZ - nr 0 800 190 590.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE