Reklama

Reklama

PGNiG zapowiada: ceny gazu dla klientów biznesowych spadną

Opublikowano: pt, 14 sty 2022 16:46
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

PGNiG zapowiada: ceny gazu dla klientów biznesowych spadną - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogromne podwyżki cen gazu są szokiem dla wszystkich. Niektórzy przedsiębiorcy otrzymali już kilkukrotnie wyższe niż zazwyczaj warunki, a to napędza inflację. Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe zapowiada, że ceny spadną o 25 procent.

Reklama

Obniżka obejmie klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny. Ceny niebieskiego paliwa mają spaść o 25 proc. Przedsiębiorcy nie muszą składać żadnych wniosków - obniżka automatycznie zostanie uwzględniona na rachunku. 

- Wprowadziliśmy dla Polaków szereg zmian łagodzących skutki gigantycznych podwyżek. Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców. Na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach. Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić-  mówi Jacek Sasin, Wicepremier oraz Minister Aktywów Państwowych w komunikacie prasowym. 

Nieco niższy rachunek otrzymają przedsiębiorcy, których podwyżka cen gazu zmusiła to podwyższenia cen swoich towarów i usług. 

- Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza Spółka. Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak: piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe. To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Automatyczna obniżka cen gazu o 25% dla klientów biznesowych będzie obowiązywała od 14 stycznia do 28 lutego 2022 r. i będzie dotyczyła cen zawartych w cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9, który jest obecnie stosowany przez PGNiG Obrót Detaliczny w rozliczeniach z Klientami. PGNiG podkreśla, że "analizuje otoczenie rynkowe" i "będzie podejmowała działania adekwatne do zmian". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 dni temu | ocena +4 / -0

  Dobra! Zmiana

  - Zmienili kraj w Burdel. - Podpalili Burdel. - Wezwali księgowych i doradców, żeby ugasili pożar. - Księgowi i doradcy gaszą pożar w Burdelu - Za gaszenie pożaru księgowi i doradcy zostaną obciążeni kosztami pożaru.

 • 11 dni temu | ocena +9 / -0

  Martas

  Właśnie dostałam fakturę za gaz. W porównaniu z listopadem cena jednostkowa wzrosła w styczniu o 100% !!! Mieszkam w domku ogrzewanym gazem, nie prowadzę żadnego biznesu. Dobra Zmiana, Polski Ład, Murwa kać.

 • 12 dni temu | ocena +14 / -4

  Farben Lehre

  Czy ktoś jest w stanie zatrzymać szaleńca Timermarsa ??!

 • 12 dni temu | ocena +8 / -10

  SPIsiony Niedowład Umysłowy

  Najpierw podnieś cenę o 800%, a później zrób łaskawie 25% upustu

  • 12 dni temu | ocena +5 / -6

   Nienawidzę wrogów Ojczyzny

   Nie popieram żadnej grupy trzymającej władze ale do ciebie mówię radziecki matole idź pocałuj w d.... Towarzyszy putinowców a przy okazji zapytaj co dalej bo ja jako Polak mam już obrzydzenie do tego co się dzieje

 • 12 dni temu | ocena +5 / -10

  Czy to prawda, że PISowscy nominaci prze jeba li około mld zł na opcjach na gaz?

  Czy w PGNiG zostaną wypłacone premie, które im się po prostu należą?

 • 12 dni temu | ocena +10 / -4

  Marek Tucholski zalogowany

  Podwyżka o 200% na stałe. Obniżka o 25%, na 6 tygodni. To najlepiej świadczy o tym ,że polityka rządu jest chaotyczna i może jedynie nieco złagodzić negatywne skutki swoich wcześniejszych działań. Jeżeli chcemy uniknąć drastycznych podwyżek cen energii, zarówno prądu jak i gazu, należy wypowiedzieć pakiet klimatyczny Unii Europejskiej, który jest g... Rozwiń

  • 12 dni temu | ocena +3 / -1

   Michał

   Z tego gadali w telewizji to rurociąg z Norwegią jest już wybudowany tylko jeszcze próby techniczne i można gaz przesyłać