Reklama

Pędził 140 km/h w terenie zabudowanym. Co trzy dni ktoś w okolicy traci prawo jazdy

Opublikowano:
Autor:

Pędził 140 km/h w terenie zabudowanym. Co trzy dni ktoś w okolicy traci prawo jazdy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci nieustannie alarmują, że nadmierna prędkość zabija. Tylko w ostatnich dniach policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali prawa jazdy trzem piratom drogowym.

Policjanci nieustannie alarmują, że nadmierna prędkość zabija. Tylko w ostatnich dniach policjanci ze specjalnej grupy SPEED zatrzymali prawa jazdy trzem piratom drogowym. 

Od kilku lat obowiązują przepisy, przez które kierowcy przekraczający prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h tracą prawo jazdy na trzy miesiące. Tylko od początku roku policjanci z płockiego garnizonu (obejmuje Płock i powiat płocki) zatrzymali uprawnienia do kierowania 90 osobom. W ubiegły weekend z "prawkiem" na kwartał pożegnały się trzech kierowców. 

- Jednym z trzech kierowców, którzy wykazali się całkowitym brakiem szacunku dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, był 29-latek z powiatu sierpeckiego. Pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Kisielewo, mężczyzna pędził swoim oplem z prędkością ponad 140 km/h. Tą niebezpieczną jazdę przerwali policjanci z grupy Speed, którzy kontrolowali wczoraj prędkość pojazdów na drodze krajowej nr 10. Bez stosowania taryfy ulgowej mundurowi zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy, nałożyli wysoki mandat oraz wpisali na jego konto 10 pkt karnych - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

W sobotę zaś uprawienia zatrzymano 20- i 35-latkowi, którzy pędzili po drogach w powiecie. 

- Przypominamy! Na drodze odpowiadamy za swoje życie, jak również za życie i zdrowie innych. Lekkomyślność, brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. To nie policjant czy fotoradar powinien być wyznacznikiem tego z jaką prędkością poruszamy się na drodze lecz znaki i przepisy, do których mamy obowiązek się stosować - apeluje Lewandowska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE