Reklama

Patowa sytuacja. Kandydatur na wiceprzewodniczących wciąż nie ma

Opublikowano:
Autor:

Patowa sytuacja. Kandydatur na wiceprzewodniczących wciąż nie ma - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Takiej sytuacji chyba nikt z wyborców się nie spodziewał. Pomimo, że jest to już trzecia sesja w nowej kadencji Rady Miasta Płocka, wciąż nie znamy nazwisk wiceprzewodniczących w sześciu komisjach.

Takiej sytuacji chyba nikt z wyborców się nie spodziewał. Pomimo, że jest to już trzecia sesja w nowej kadencji Rady Miasta Płocka, wciąż nie znamy nazwisk wiceprzewodniczących w sześciu komisjach. 

Nie wiadomo, czy kandydatury pojawią się także na kolejnej sesji. Pisaliśmy już o tej sytuacji - najpierw klub Prawa i Sprawiedliwości stracił przedstawiciela w prezydium rady miasta, następnie nikt z radnych opozycji nie objął funkcji przewodniczącego w komisjach.

[ZT]21080[/ZT]

Na poprzedniej sesji, przed wyłonieniem składu komisji, odbyło się krótkie spotkanie z udziałem szefów klubów: Iwony Krajewskiej, Tomasza Kominka, Wioletty Kulpa, której towarzyszył Marek Krysztofiak. Dalsze głosowanie przypieczętowało tylko utratę przez klub PiS funkcji w poszczególnych komisjach, w przeciwieństwie do poprzedniej kadencji. Oferta, którą otrzymali, dotyczyła stanowisk wiceprzewodniczących. Ta nie została zaakceptowana, stąd wybór wiceprzewodniczących w sześciu komisjach przeniesiono na trzecią sesję rady miasta. W międzyczasie klub PiS opublikował oświadczenie, a także (poza radnym Seweryniakiem) nie uczestniczył we wspólnym spotkaniu opłatkowym.

[ZT]21086[/ZT]

Na dzisiejszej sesji radna Iwona Krajewska, w imieniu radnych Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, ponowiła propozycję wspólnej pracy. Chodziło o komisje: skarg, wniosków i petycji, rewizyjną, skarbu, budżetu i gospodarki finansowej, gospodarki komunalnej, inwestycji, rozwoju i bezpieczeństwa miasta, doraźną komisję ds. organizacji pracy Rady Miasta Płocka.

- Jesteśmy przekonani, że wspólna praca na rzecz miasta przyczyni się do lepszego funkcjonowania miasta, będzie także wsparciem dla prezydenta i jego zastępców - stwierdziła szefowa klubu. 

Jej wystąpienie skomentowała radna Wioletta Kulpa:

- Zgłosiła się pani do nas z apelem, jako do radnych, więc i ja ponawiam propozycję zgłoszoną podczas pierwszej sesji. Prosimy, aby usiąść do stołu celem rozmowy o całokształcie, a nie tylko o funkcjach wiceprzewodniczących. Podkreślam, że nie chodzi o funkcje jako takie, tylko o dobry obyczaj, który został naruszony w momencie wykluczenia naszego przedstawiciela z prezydium. Na krótkim spotkaniu sami zakomunikowaliście, że wszystkie funkcje przewodniczących przejmujecie w ramach koalicji. Jeśli chcemy nadal dobrze współpracować, to rozmawiajmy o całokształcie funkcjonowania, a nie tylko o tym, co pani zaproponowała. My, jako radni, deklarujemy dalszą zdeterminowaną pracę na rzecz mieszkańców.

Artur Jaroszewski dopytywał, czy aby na pewno nie zgłoszą kandydatur. 

- Skoro nie, dlatego zgłaszam wniosek formalny o zdjęcie tych sześciu punktów. Może do kolejnej sesji coś się zmieni. Brak tych funkcji na pewnym etapie może utrudnić funkcjonowanie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE