Reklama

"Parkuj i jedź" wkrótce w Płocku. Kierowcom będzie łatwiej?

Opublikowano:
Autor:

 "Parkuj i jedź" wkrótce w Płocku. Kierowcom będzie łatwiej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na budowę parkingu typu „parkuj i jedź”. Nowe miejsca parkingowe powstaną w rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Bielskiej w Płocku. Będzie można zostawić auto i skorzystać z komunikacji miejskiej.

Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na budowę parkingu typu „parkuj i jedź”. Nowe miejsca parkingowe powstaną w rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Bielskiej w Płocku. Będzie można zostawić auto i skorzystać z komunikacji miejskiej. 

Parkingi typu "parkuj i jedź" są coraz bardziej popularne w kraju. O co dokładnie chodzi? Kierowcy pozostawiają swoje samochody w wyznaczonych miejscach, po czym przesiadają się do komunikacji miejskiej i w ten sposób docierają do centrum miasta. W Płocku taki parking powstanie prawdopodobnie już w lipcu tego roku. Co ważne, parking będzie dostępny dla wszystkich użytkowników bezpłatnie.

Inwestycja, na którą miasto pozyskało 66 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej, realizowana jest w ramach projektu „Rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Obszaru Funkcjonalnego Miasta Płocka”.

- Przy cmentarzu komunalnym pod koniec 2015 roku wybudowany został parking na 92 miejsca. Teraz wybudujemy 223 miejsca parkingowe, w tym 30 miejsc dla osób niepełnosprawnych - informuje Alina Boczkowska z Zespołu Współpracy z Mediami UMP. - Łącznie na parkingu przy cmentarzu będzie 315 miejsc - dodaje. 

W ramach projektu planowana jest także m.in. przebudowa ul. Łukasiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą wraz z budową nowych chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia, a także zakup 25 autobusów hybrydowych i kupno 40 wiat przystankowych. Inwestycja na ul. Bielskiej obejmuje także ustawienie 20 stojaków na rowery, po pięć stanowisk każdy (czyli łącznie 100 miejsc rowerowych) oraz 11 ławek parkowych i koszy na śmieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE