reklama
reklama

"Paragony grozy" na płockim rynku? Koszt tego owocu to już nawet 75 zł/kg!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gabriela Bieńkowska

"Paragony grozy" na płockim rynku? Koszt tego owocu to już nawet 75 zł/kg! - Zdjęcie główne

foto Gabriela Bieńkowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościLato zbliża się wielkimi krokami, co oznacza początek sezonu na wiele popularnych owoców. Niestety, oprócz apetytu rosną również ich ceny. Hodowcy wskazują, że ze względu na wyjątkowo niekorzystne warunki, podwyżki mogą być rekordowe. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na na płockich targowiskach.
reklama

Końcówka maja i początek czerwca to pora, w której pojawia się coraz więcej sezonowych owoców. Truskawki, wiśnie i czereśnie, a potem również maliny czy borówki to naturalne słodycze, które cieszą się ogromną popularnością.

Niestety, problemem dla wielu kupujących są rosnące ceny. Coraz częściej mówi się, że lato 2025 może być najdroższym w historii. 

Eksperci podkreślają, że na podwyżki mają wpływ przede wszystkim warunki pogodowe. Przymrozki i wyjątkowo chłodny maj sprawiły, że duża część plonów nie nadaje się do spożycia.

- To już jest sezon w plecy. Pozostaje nam tylko dbać o to, aby utrzymać drzewa i krzewy na przyszłą wiosnę tak, żeby nie padły pod wpływem choroby, czy infestacji szkodników - mówił w rozmowie z TVP3 Warszawa Andrzej Kazulo, właściciel gospodarstwa sadowniczego.

reklama

Owoce sezonowe w Płocku. Ile będziemy musieli zapłacić?

Aby sprawdzić jak wygląda sytuacja w Płocku, wybraliśmy się na dwa najpopularniejsze targowiska - przy ul. Rembielińskiego oraz przy ul. Królewieckiej.

  • Truskawki - najtańsze można dostać już od 10 zł/kg. Średnia cena wynosi jednak ok. 12-13 zł. 
  • Maliny - ceny wahają się od 20 do 28 zł.
  • Morele - ok. 24 zł/kg
  • Brzoskwinie i nektarynki - ok. 25 zł/kg

Znaleźli się również dwaj rekordziści.

Ceny kilograma borówek zaczynają się od 49 zł i sięgają nawet 70 zł/kg.

reklama

Najdroższe są zaś czereśnie, za które zapłacimy między 59 a 75 zł za kilogram.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo