Reklama

Papieski sekretarz przyjedzie do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Papieski sekretarz przyjedzie do Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 19 kwietnia w Płocku gościć będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki, były sekretarz papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI. Odprawi mszę w seminarium i wygłosi prelekcję.

W piątek 19 kwietnia w Płocku gościć będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki, były sekretarz papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI. Odprawi mszę w seminarium i wygłosi prelekcję.

Ks. abp Mieczysław Mokrzycki swoją wizytę w Płocku rozpocznie od Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie o 12.30 będzie przewodniczył mszy świętej sprawowanej przez wspólnotę seminaryjną. O 16 w Sali Biskupów odbędzie się spotkanie „Jan Paweł II - świadek wiary”, na które zaproszeni są szczególnie kapłani i siostry zakonne.

Ks. Mieczysław Mokrzycki urodził się 29 marca 1961 roku w Majdanie Łukawieckim. Święcenia kapłańskie otrzymał 17 września 1987 z rąk biskupa Mariana Jaworskiego, ówczesnego arcybiskupa diecezjalnego lwowskiego z siedzibą w Lubaczowie.

W 1996 uzyskał stopień doktora na rzymskim Uniwersytecie Angelicum. Był urzędnikiem w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W 1996 został osobistym sekretarzem papieża Jana Pawła II, a po jego śmierci w 2005 został sekretarzem papieża Benedykta XVI.

16 lipca 2007 został mianowany arcybiskupem koadiutorem lwowskim. 29 września 2007 przyjął w Watykanie święcenia biskupie. 21 października 2008 w związku z przyjęciem przez Benedykta XVI rezygnacji dotychczasowego metropolity kard. Mariana Jaworskiego objął archidiecezję lwowską. 22 listopada 2008 odbył ingres do katedry we Lwowie.

Źródła watykańskie podają, że może niebawem zostać nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce.

Fot. Katedra Płocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE