Reklama

Papierosy znikną ze znanej sieci sklepów?

Opublikowano:
Autor:

Papierosy znikną ze znanej sieci sklepów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sieć dyskontów Lidl podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży papierosów oraz wyrobów tytoniowych. Na początek Lidl wycofuje papierosy w jednym z holenderskich sklepów, jednak akcja ma objąć większość placówek w Europie.

Sieć dyskontów Lidl  podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży papierosów oraz wyrobów tytoniowych. Na początek Lidl wycofuje papierosy w jednym z holenderskich sklepów, jednak akcja ma objąć większość placówek w Europie.

Skąd ta decyzja?

Jak podaje Bezprawnik, decyzja władz sieci powodowana jest zyskującym na popularności trendem, zmierzającym do ograniczania nałogów w Holandii. Już w tej chwili Holendrzy palą znacznie mniej i władze Lidla zadecydowały, że nie chcą przeciwdziałać zmianie na lepsze. Idąc tym tropem, Lidl postanowił początkowo ukrywać papierosy i wyroby tytoniowe w specjalnych strefach, aby klienci ich nie widzieli. W następnej kolejności ma być wycofanie papierosów w ogóle. Władze sieci przewidują, że uda się to zrealizować do 2022 r.

Decyzja Lilda spotkała się z entuzjazmem organizacji Verslavingskunde Nederland, która walczy z uzależnieniami. Jej przedstawiciel uznał, że decyzja Lidla odbije się głośnym echem nie tylko w kraju, ale i na świecie. Co ciekawe, z podobną decyzją noszą się sieci drogeryjne Trekpleister oraz Kruidvat.  Jak dotąd Lidl wycofuje papierosy ze sprzedaży jako jedyny – największa konkurencja dyskonów, sieci Jumbo oraz Albert Heijn nie zamierzają, bowiem, rezygnować ze sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych.

Co ciekawe, już w ubiegłym roku, ówczesny minister zdrowia w Holandii, Martin van Rijn, podjął decyzję o tym, że po 2020 r. sklepy nie będą mogły eksponować papierosów i wyrobów tytoniowych w miejscach widocznych dla klientów, tylko Wyjątkiem zostały objęte sklepy specjalistyczne.

W ślad Lidla może też pójść Kaufland.

Aktualnie Lidl wycofuje papierosy tylko w sklepach w Holandii, jednak wiele wskazuje na to, że decyzja władz holenderskich oddziałów Lidla może wywołać duże reperkusje w świecie. Dyskonty Lidl są częścią spółki Schwarz Beteiligungs GmbH, której podlega również Kaufland. Czy kolejnym krokiem władz dyskontów będzie wycofanie papierosów i wyrobów tytoniowych również w Kauflandach?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE