Reklama

Panie i panowie chwycili za gitary [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Panie i panowie chwycili za gitary [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już zwycięzców VIII edycji Płockich Konfrontacji Gitarowych. Dla startujących w konkursie płocczan trzynasty dzień miesiąca wypadający akurat w piątek nie okazał się taki pechowy. A nawet całkiem zachęcający do sięgnięcia po ulubiony instrument.

Znamy już zwycięzców VIII edycji Płockich Konfrontacji Gitarowych. Dla startujących w konkursie płocczan trzynasty dzień miesiąca wypadający akurat w piątek nie okazał się taki pechowy. A nawet całkiem zachęcający do sięgnięcia po ulubiony instrument.

Kolejne Konfrontacje Gitarowe miały trochę pod górkę. Najpierw jurorem i prowadzącym warsztaty już po samym konkursie miał być Jerzy Styczyński, gitarzysta zespołu Dżem. Niestety napięte plany koncertowe nie pozwoliły mu dotrzeć do Płocka i niemal w ostatnim momencie przed wyłonieniem uczestników udało się do nas zaprosić Krzysztofa Toczko pARTyzanta. To on dołączył do Krzysztofa Misiaka i Romana Kusego, którzy w piątek wsłuchiwali się w gitarowe brzmienia już od godziny 10.00 w sali Młodzieżowego Domu Kultury. Toczko grał w Dżemie, następnie współtworzył zespół PTAAKI, z którym występował na takich festiwalach, jak Rawa Blues. Po jego rozpadzie dołączył do grupy „Zdrowa Woda”.

W piątek w MDK-u przy Tumskiej zabrzmiały szlagiery, zagrali gitarzyści i gitarzystki oraz kilkuosobowe zespoły. Pomimo wszystko zabrzmiała kompozycja legendy polskiej sceny muzycznej, Dżemu. Uczestnicy musieli zaprezentować swoją technikę i zdolności w zaledwie kilku minutach. Co chwila ktoś próbował, ćwiczył, trzymał kciuki, aby występ okazał się jak najlepszy. Wśród startujących w Konfrontacjach Gitarowych byli płocczanie, Jakub Podwójci i dwa wyłonione zespoły, Trio gitar basowych oraz „Transjenty”.

Znaleziono już perełki godne nagrodzenia m. in. białą gitarą, która leżała sobie pod ścianą czekajac na swojego właściciela. Kto miał największy talent? Grand Prix przyznano jednogłośnie najmłodszemu uczestnikowi, 11-letniemu Wojciechowi Olińskiemu z Konina. Ponadto jury zdecydowało się wyróżnić oba płockie zespoły. Oprócz nich wyróżniono pięcioro innych młodych muzyków, Macieja Błaszkowiaka (Wielka Wieś), Nikolasa Gruszczyńskiego (Licheń Stary), Martynę Foksińską (Gdańsk), Marikę Jurkiewicz (Stefanów) i Mateusza Babiaka (Łuków).

Czytaj też:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock, dwa ostatnie zdjecia przedstawiają zwycięzcę Grand Prix

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE