Reklama

Pamiętajcie, że w 2020 roku zrobimy zakupy wyłącznie w te niedziele...

Opublikowano:
Autor:

Pamiętajcie, że w 2020 roku zrobimy zakupy wyłącznie w te niedziele... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wpierw były dwie niedziele handlowe w miesiącu, później już tylko jedna, z kolei w 2020 roku będzie tylko siedem okazji w ciągu roku, aby zrobić zakupy, w tym trzy wybrane niedziele poprzedzają okresy świąteczne.

Wpierw były dwie niedziele handlowe w miesiącu, następnie już tylko jedna, z kolei w 2020 roku będzie tylko siedem okazji w ciągu roku, aby zrobić zakupy, w tym trzy wybrane niedziele poprzedzają okresy świąteczne, dwie niedziele mają związek z wyprzedażami.

W grudniu tego roku niedzielne ograniczenie w handlu nie było jednak mocno odczuwalne z uwagi na uwzględnienie przedświątecznej gorączki zakupowej, kiedy szukaliśmy prezentów. W grudniu 2020 r. będzie podobnie, ale oprócz tego wiele się zmieni.

Przypomnijmy, że ograniczenie handlu w niedziele wynika z ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Z początku, aby klienci stopniowo przyzwyczaili się do nowych zasad, zakaz nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu (od tego zakazu wskazano wyjątki: dotyczą chociażby zakupów w aptekach, na dworcach i na stacjach benzynowych, w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, kwiaciarniach, sklepach z prasą, otwarte mogą być małe sklepy, w których sprzedażą zajmuje się właściciel), natomiast w 2019 r. zrobienie zakupów było możliwe tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

W nadchodzącym 2020 roku, kiedy będziemy szukali czasu np. na uzupełnienie zapasów spożywczych czy szukali czegoś nowego do ubrania albo do domu, weźmy pod uwagę, że zakupy staną się możliwe tylko w te niedziele:

26 stycznia 2020,
5 kwietnia 2020,
26 kwietnia 2020,
28 czerwca 2020,
30 sierpnia 2020,
13 grudnia 2020,
20 grudnia 2020.

Warto zawczasu zaznaczyć sobie te dni w kalendarzu. Pamiętajmy także o kolejnej zmianie - 11 kwietnia 2020 oraz 24 grudnia 2020 r. sklepy - zgodnie z ustawą - mogą być otwarte tylko do godz. 14.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE