Reklama

Otwórz własną myjnię samochodową

Opublikowano:
Autor:

Otwórz własną myjnię samochodową - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otworzyć własny biznes można w każdym momencie. Wystarczy tylko spełnić odpowiednie formalności i już możemy nazywać siebie „szefem”. Z poniższego tekstu dowiesz się, co musisz zrobić, by zostać właścicielem myjni samochodowej.

Otworzyć własny biznes można w każdym momencie. Wystarczy tylko spełnić odpowiednie formalności i już możemy nazywać siebie „szefem”. Z poniższego tekstu dowiesz się, co musisz zrobić, by zostać właścicielem myjni samochodowej.

Po pierwsze – biznesplan i analiza

Nieważne, czy otwarcie własnej myjni samochodowej to twoje marzenie od czasów dzieciństwa, czy może jest ono podyktowane chłodną kalkulacją. I tak musisz zacząć od papierkowej roboty, w tym przypadku – oceny rentowności przedsięwzięcia. Wiele osób uważa, że tworzenie biznesplanu to niepotrzebna strata czasu. I to właśnie oni jako pierwsi są zmuszeni ogłosić bankructwo. Jeżeli nie chcesz podzielić ich losu, dokładnie opisz koncepcję rozwoju twojej firmy. W przypadku myjni samochodowej, ale nie tylko, musisz zawrzeć kilka punktów. Różne biznesplany, są dzielone na większą lub mniejszą ich liczbę. Jednak każdy musi zawierać m.in.: cele firmy, jej charakterystykę, opis usług, plan marketingowy czy analizę SWOT. Dopiero wtedy możesz przejść do kolejnych etapów.

Budowa i papiery

Dobry biznesplan to nie tylko dokument, który pomoże ci w prowadzeniu biznesu, ale i może być wymagany przez bank przy udzielaniu kredytu. I właśnie to on będzie kolejnym punktem. Raczej nie dysponujesz tak pokaźną sumą pieniędzy, by samemu sfinansować budowę myjni samochodowej. Jednak zanim go weźmiesz, musisz uzyskać stosowne pozwolenie. Przygotuj się na długie tygodnie oczekiwania, bowiem jest to bardzo czasochłonny proces. Na szczęście nie musisz być w nim osamotniony, bowiem są firmy, które pomagają przy zakładaniu własnej myjni samochodowej (https://gtlux.pl/wspolpraca/punkt-partnerski/). Nie tylko przy papierkowej robocie, ale i w dalszym prowadzeniu biznesu.

A może myjnia parowa?

Urząd ma dwa miesiące na rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę, kolejne dwa miesiące to czas jaki trzeba poświęcić na przygotowanie gruntu pod budowę myjni. Przy mało korzystnych wiatrach łącznie czekamy prawie pół roku. A gdyby dało radę zrobić to szybciej? Wystarczy zdecydować się na myjnię parową lub mobilną myjnię parową (https://gtlux.pl/). Przy jej otwieraniu nie potrzeba nam tak wielu pozwoleń czy decyzji administracyjnych. W przypadku mobilnej myjni parowej w ogóle nie musimy martwić się kupnem gruntu, bowiem, jak sama nazwa wskazuje, jest ona mobilna. W przypadku stacjonarnej myjni parowej również jest prościej i co ważniejsze, taniej. Nie potrzeba nam tak dużej przestrzeni oraz odpada wydatek na środki czystości. Samochody myjemy za pomocą pary, którą wytwarza specjale urządzenie, co pozwala mocno ściąć koszty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE