Reklama

Otwarcie nowego orlika. I to z placem zabaw

Opublikowano:
Autor:

Otwarcie nowego orlika. I to z placem zabaw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlik w Gulczewie jest już gotowy, podobnie jak nowoczesny plac zabaw tuż obok. Otwarcie obu zaplanowano na jutro, niemal pewne, że w mig zaczną tętnić życiem. Ile orlików mamy w okolicy?

Orlik w Gulczewie jest już gotowy, podobnie jak nowoczesny plac zabaw tuż obok. Otwarcie obu zaplanowano na jutro, niemal pewne, że w mig zaczną tętnić życiem. Ile orlików mamy w okolicy?

Nowe boiska i plac zabaw w Starym Gulczewie, na terenie po byłym PGR-ze, który gmina dostała od Agencji Nieruchomości Rolnych, zostaną otwarte jutro, w środę. Przypomnijmy, że to już drugi orlik w gminie Słupno - pierwszy od zeszłego roku cieszy mieszkańców Liszyna i okolicznych miejscowości i tak jak to z orlikami zazwyczaj bywa jest oblegany od świtu do nocy. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Słupna nie mogli się już doczekać tego drugiego. Teraz do ich dyspozycji będą dwa boiska ze sztuczną trawą i nawierzchnia poliuretanową (do piłki nożnej o powierzchni 1,86 tys. m kw. i wielofunkcyjne o powierzchni ponad 613 m kw.), budynek, a także nowiutki plac zabaw o powierzchni ponad 1 tys. m kw.

W sumie budowa orlika i placu zabaw pochłonęła ponad 1,6 mln zł. Jak podaje lokalny portal W gminie Słupno, zdecydowanie najwięcej, bo aż dwie trzecie kosztów inwestycji poniosła gmina. Wydatki rozłożyły się następująco: tradycyjnie 333 tys. zł to kwota z budżetu państwa, tylko 100 tys. zł wyłożył samorząd województwa mazowieckiego, a aż ponad 1,2 mln zł - gmina Słupno.

Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki starostwa płockiego, Dagmary Kobli-Antczak, będzie to drugi orlik w Słupnie, a 12. w powiecie (po dwa orliki są w Gąbinie, Staroźrebach i Słupnie, a po jednym w Nowym Duninowie, Drobinie, Starej Białej, Bielsku, Radzanowie i Słubicach). Łącznie z sześcioma płockimi w naszej okolicy mamy więc 18 orlików.

Uroczyste otwarcie nowych obiektów w pobliżu skrzyżowania Ketlinga i Rogozińskiej zaplanowano na 10.00. Po części oficjalnej i artystycznej jak tradycja nakazuje zaplanowano zawody sportowe. Patrząc za okno, można się jednak zastanawiać, czy nie skończy się jak na Stadionie Narodowym. W gminie liczą jednak, że spełnią się prognozy i paskudna pogoda nie popsuje miłej uroczystości.

Zdjęcie z budowy, fot.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE