Reklama

Oto najpopularniejsze imiona w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Oto najpopularniejsze imiona w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku na świat przyszło w Płocku 2 tys. 606 maluszków. Sprawdziliśmy, jakie imiona najchętniej wybierali płocczanie dla swych pociech.

W ubiegłym roku na świat przyszło w Płocku 2 tys. 606 maluszków. Sprawdziliśmy, jakie imiona najchętniej wybierali płocczanie dla swych pociech.

Lena i Jakub - to według danych przedstawionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wciąż najczęściej wybierane imiona na maluchów. Kubusie biją rekordy popularności już od 10 lat i nie dają się zdetronizować nawet coraz silniejszej pozycji Antosiów, Franków, Jasiów czy Filipów, za to po latach chwały dotąd niezwyciężona Julia już drugi rok z rzędu musiała ustąpić Lence i Zuzi!

- Na tle tych danych resortu Płock wypada niemal wzorcowo - ranking imion żeńskich dokładnie pokrywa się z naszym, a imion męskich tylko w jednym przypadku odbiega od ogólnopolskiego - mówi Elżbieta Wasilewska, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego.

I tak: w ubiegłym roku w Płocku urodziło się 2 tysiące 606 dzieci. Więcej przyszło na świat chłopców - 1354, a dziewczynek 1252.

Jeśli chodzi o imiona żeńskie, identycznie jak w całej Polsce królowało imię Lena (nadano je 101 dziewczynkom), ale rodzice wybierali też często takie imiona dla swych pociech jak: Zuzanna (72), Julia (71), Maja (68) i Zofia (61). - Często pojawiały się też Alicje, Aleksandry, Nikole, Nadie, Oliwie czy Amelie - dodaje Elżbieta Wasilewska.

Ogólnopolski trend utrzymał się także w przypadku imion męskich - w Płocku podobnie jak w całym kraju prym wiodło imię Jakub (nazwano tak 76 chłopców, którzy przyszli na świat w ub. roku), ale rodzicom podobają się także imiona:  Antoni (71), Kacper (68), Szymon (55) czy Filip. Do łask wracają też imiona Jan, Adam, Franciszek, Michał.

Według danych resortu spraw wewnętrznych, najpopularniejsze imiona minionego roku pokrywają się w większości z tymi, które rodzice wybierają dla swych pociech w minionym dziesięcioleciu. Kilka lat temu obok Lenek, Mai, Zuź i Julek, często wybierano także Wiktorie, Natalie i Oliwie, a jeśli chodzi o męskie - poza Kubusiami, Kacprami, Filipami czy Szymonami przybywało również Mateuszków.

 Wśród imion najrzadziej nadawanych w ubiegłym roku w Polsce znalazły się: Aldona, Bogusława, Grażyna, Mirosława i Stanisława oraz Herbert, Jurand, Lubomir, Roland i Wawrzyniec.

Grafiki - MSW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE