Reklama

Oto najładniejszy ogródek w Płocku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Oto najładniejszy ogródek w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się konkurs "Zielony Płock", w którym wybierano najładniejsze ogródki przed blokami, działki i balkony. Zobaczcie ogród przed blokiem MZGM-TBS przy Wańkowicza 50 na Zielonym Jarze. Podoba Wam się?

Zakończył się konkurs "Zielony Płock", w którym wybierano najładniejsze ogródki przed blokami, działki i balkony. Zobaczcie ogród przed blokiem MZGM-TBS przy Wańkowicza 50 na Zielonym Jarze. Podoba Wam się?

Coraz więcej płocczan wkłada mnóstwo serca, wysiłku i pieniędzy w to, by dotąd wydeptane, łyse trawniki przed blokiem zamienić w malutkie, ale urocze zielone zakątki. Przybywa też mieszkańców, którzy balkon traktują nie jak dodatkowe pomieszczenie na rupiecie i klamoty i którzy chcą mieć tam ciut większą namiastkę natury niż uschnięta rdzawoczerwona bożonarodzeniowa choinka.

 Od marca aż do lipca wszyscy ci, którym leży na sercu to, by w mieście, pośród betonowej pustyni, było zielono, mogli zgłaszać swoje miejskie zielone zakątki do konkursu organizowanego przez płocki Ratusz . W szranki mogli  stanąć i właściciele ukwieconych balkonów czy nawet okien, i ci, którzy dbają o większe przestrzenie, i ci, którzy toną w morzu różnobarwnych kwiatów, ale i ci, którzy gustują np. w równo przystrzyżonych krzewach i drzewkach, zielonych trawnikach bez jednego kwiatuszka. Warunek jest tylko jeden - chodzi o zieleń znajdującą się w granicach Płocka.

Teraz przyszedł czas na wyniki konkursu. Zwycięzców poznaliśmy w sobotę podczas święta płockich organizacji pozarządowych - nagrody, rzecz jasna zielone, wręczał laureatom prezydent Płocka Andrzej Nowakowski ze swoim zastępcą Romanem Siemiątkowskim i Iwona Krajewską, prezeską Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Zgłoszone miejsca oceniano w czterech kategoriach. Jak informuje Ratusz, w kategorii „Balkon, taras, loggia, okno” zwyciężyła Renata Raczyńska, za „Zielone podwórko, ogródek przydomowy” najwyżej oceniona została administrowana przez MZGM-TBS Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Wańkowicza 50, w kategorii „Teren zielony wokół obiektu użyteczności publicznej” tryumfował hotel Czardasz, a najpiękniejszy ogródek działkowy miała Anna Czemerys z ROD im. T. Kościuszki przy ul. Gwardii Ludowej. Zachęcamy do przysyłania zdjęć swoich zielonych dzieł do naszej redakcji.

Oto zdjęcia ogródka przed blokiem przy Wańkowicza, który według konkursowego jury był najładniejszy, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Więcej w naszej galerii:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE