Reklama

Oszuści podszywają się pod ZUS. Są bardzo wiarygodni

Opublikowano:
Autor:

Oszuści podszywają się pod ZUS. Są bardzo wiarygodni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zainfekowane wiadomości mailowe oszuści kierują do przedsiębiorców. Tym razem stosują metodę "na błąd w rozliczeniu". Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że nie prowadzi takiej korespondencji drogą elektroniczną.

Zainfekowane wiadomości mailowe oszuści kierują do przedsiębiorców. Tym razem stosują metodę "na błąd w rozliczeniu". Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że nie prowadzi takiej korespondencji drogą elektroniczną. 

Oszuści nie dają za wygraną i stają się coraz bardziej kreatywni. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dochodzą sygnały, że do przedsiębiorców na Mazowszu rozsyłane są fałszywe wiadomości mailowe, w których przestępcy wskazują na błąd w rozliczeniu. Wiadomości są zatytułowanie "Błąd w ZUA". 

- W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem składki.pl lub gov.pl, których Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili ma dołączony plik, który zawiera informacje o błędnie opłaconych składkach - przestrzega Łukasz Olewiński, rzecznik mazowieckiego ZUS-u. - Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach drogą mailową. Klienci Zakładu nie otrzymują w tej formie żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach.  

ZUS kontaktuje się mailowo tylko z tymi klientami, którzy mają konto w Platformie Usług Elektronicznych i wybrali taką formę kontaktu. Przestrzega jednocześnie przed otwieraniem wiadomości i załączników - korespondencja zainfekowana jest złośliwym oprogramowaniem. 

Osoby, które mają wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, mogą skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE