Reklama

Oszczędzaj czas i pieniądze – wypłacaj walutę euro w oddziałach PKO Banku Polskiego SA

Opublikowano:
Autor:

Oszczędzaj czas i pieniądze – wypłacaj walutę euro w oddziałach PKO Banku Polskiego SA - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Statystyczny Polak zabiera ze sobą w zagraniczną podróż 1264 Euro gotówki. Pomimo bezpieczeństwa i wygody związanej z płatnościami kartą, w dalszym ciągu lubimy mieć realne pieniądze przy sobie. Gotówką wygodniej opłacimy małe zakupy typu pamiątki, kartki pocztowe czy bilety wstępu na teren obiektów turystycznych. Poza tym nadal nie wszędzie zdołamy zapłacić metodą elektroniczną. Chociażby kiedy spędzamy urlop w zagranicznych gospodarstwach agroturystycznych.

Statystyczny Polak zabiera ze sobą w zagraniczną podróż 1264 Euro gotówki. Pomimo bezpieczeństwa i wygody związanej z płatnościami kartą, w dalszym ciągu lubimy mieć realne pieniądze przy sobie. Gotówką wygodniej opłacimy małe zakupy typu pamiątki, kartki pocztowe czy bilety wstępu na teren obiektów turystycznych. Poza tym nadal nie wszędzie zdołamy zapłacić metodą elektroniczną. Chociażby kiedy spędzamy urlop w zagranicznych gospodarstwach agroturystycznych.

Zakładanie konta walutowego wreszcie jest zbędne

Według różnych badań już ponad 70% dorosłych mieszkańców Polski wymienia walutę metodą online. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w kantorach i bankach jest po prostu za drogo. Trudno o opłacalność wymiany, kiedy już na starcie obarcza się nas różnicą kursową (spreadem) przekraczającą nawet 10%. Niestety istnieją sytuacje, kiedy decydującą rolę odgrywa czas, a my potrzebujemy gotówki w euro. Wtedy wolimy zapłacić więcej, a zyskać pewność, że ze wszystkim zdążymy. Na szczęście już nie będziemy musieli przepłacać. Wszystko dzięki temu, że Walutomat - największa giełda społecznościowej wymiany walut – umożliwia wypłatę gotówki w oddziałach banku PKO BP SA.

Teraz oszczędzamy jednocześnie czas i pieniądze. Nie musimy godzić się na niekorzystne kursy, a zarazem jesteśmy zwolnieni z konieczności otwierania konta walutowego. Możemy wymieniać złotówki na euro metodą online – bez wychodzenia z domu, a następnie wypłacać w gotówce. Do wyboru mamy niespełna 1000 placówek PKO Banku Polskiego. Ich listę można odnaleźć na interaktywnej mapce, po kliknięciu zakładki „Gdzie mogę odebrać gotówkę” na stronie https://www.walutomat.pl/landing/gotowka/.

O czym trzeba pamiętać przed udaniem się po odbiór gotówki?

Przede wszystkim o tym, że jest to usługa skierowana jedynie do użytkowników serwisu Walutomat.pl. Jeżeli więc nie posiadamy tam jeszcze konta, najwyższa pora to zrobić. Platformie tej zaufało już niemal 250 tys. użytkowników, którzy każdego dnia wymieniają walutę liczoną w setkach tysięcy euro. Transakcje są zawierane po kursach, których wartość zależy jedynie od samych uczestników giełdy. Kosz pojedynczej wymiany to jedynie 0,2% od jej wartości. Kiedy operacja zakupu euro zostanie już sfinalizowana, trzeba następnie wskazać metodę wypłaty. Chcąc odebrać gotówkę w oddziale banku, wybieramy stosowną opcję i już maksymalnie po dwóch godzinach pieniądze na nas czekają.

Zostaniemy obsłużeni w kasie bankowej nawet wówczas, jeżeli nie posiadamy żadnego produktu finansowego w PKO BP. Przy wysokich kwotach planowanej transakcji, warto wykonać wcześniej telefon do wybranej placówki. Dzięki temu zyskamy pewność, że dysponuje ona wystarczającą ilością gotówki w walucie euro.

Ile kosztuje skorzystanie z usługi?

Jednorazowa opłata kształtuje się na poziomie 2,5 euro – i to bez względu na to, ile wypłacamy. Nie jest to wiele, zważywszy na fakt, że wcześniej zaoszczędziliśmy na wymianie wolnej od spreadu w Walutomacie nawet do 8%. A jednocześnie zyskujemy czas, który uprzednio musieliśmy poświęcać na założenie rachunku walutowego. Warto wiedzieć, że do końca 2017 roku trwa promocja, w ramach której prowizja za wypłaty gotówkowe w placówkach PKO BP wynosi 0 zł. Mamy więc świetną okazję, aby przetestować nową usługę.

Podsumowanie

Oszczędność czasu oraz pieniędzy przy wymianie waluty online, a następnie wypłacie gotówkowej wreszcie jest możliwa. Znikają wszelkie dotychczasowe bariery i w końcu można uniknąć niepotrzebnego stresu przed wyjazdem w zagraniczną podróż.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE