Reklama

Reklama

Ostrożnie na ulicach. Modernizują sieć, ale bez kopania

Opublikowano: 20 czerwca 2020 13:02
Autor:

Ostrożnie na ulicach. Modernizują sieć, ale bez kopania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wodociągi Płockie rozpoczęły przebudowę i renowację kolektorów ściekowych metodą bezwykopową. Na początek fachowcy pojawili się w Alejach Jachowicza. Prace powodują pewne utrudnienia, należy zachować ostrożność.

Reklama

Wodociągi Płockie rozpoczęły przebudowę i renowację kolektorów ściekowych metodą bezwykopową. Na początek fachowcy pojawili się w Alejach Jachowicza. Prace powodują pewne utrudnienia, należy zachować ostrożność.

Kolektory powstały w Płocku w różnym czasie (niektóre w latach 80., inne – nawet w latach 30. XX wieku), są  wykonane z różnych materiałów. 

- Wymagają więc wzmocnienia i uszczelnienia, co pozwoli obniżyć prawdopodobieństwo występowania awarii oraz zniweluje przedostawanie się zanieczyszczeń do środowiska - informuje płocki ratusz.

W 2019 r. powstała dokumentacja projektowa, przeprowadzono prace przygotowawcze, a obecnie - na zlecenie Wodociągów Płockich - firma Blejkan przystąpiła do remontu kanalizacji i wymiany włazów studziennych.

Co ciekawe, stosowana jest metoda bezwykopowa.

- Prace polegają na wciągnięciu do kanału specjalnego rękawa z tkaniny poliestrowej o strukturze filcu nasączonego żywicą poliestrową, który jest utwardzany gorąca wodą lub parą. Możliwe jest również zastosowanie rękawa z tkaniny włókna szklanego nasączonego żywicą poliestrową utwardzanego promieniami UV - tłumaczą w Urzędzie Miasta Płocka. 

Dzięki tej metodzie ściany kanałów staną się mocniejsze i bardziej szczelne, a prace powodują niewielkie utrudnienia, jak zwężenia jezdni, czy zamknięcie dla ruchu pieszych i rowerzystów przejść przez jezdnie. Niedogodności w komunikacji może powodować niezbędna wymiana bądź naprawa studni znajdujących się na sieciach kanalizacyjnych i wówczas mogą być konieczne zamknięcia przejazdu. Wodociągi proszą o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.