Reklama

Ostra rywalizacja pracowników spółki[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ostra rywalizacja pracowników spółki[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedni donosili drugim, tworzyły się grupki, wszyscy obmyślali, jak pokonać rywali. Wreszcie nadchodził wyczekiwany piątek - pojawiała się lista Top10... Przez ostatnie trzy miesiące trwała ostra rywalizacja pracowników spółki miejskiej. Efekt zwala z nóg.

Jedni donosili drugim, tworzyły się grupki, wszyscy obmyślali, jak pokonać rywali. Wreszcie nadchodził wyczekiwany piątek - pojawiała się lista Top10... Przez ostatnie trzy miesiące trwała ostra rywalizacja pracowników spółki miejskiej. Efekt zwala z nóg.

Zaczęło się w lipcu od maila. Wtedy właśnie pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - TBS, a jest ich około 90, dowiedzieli się, że mają zbierać plastikowe nakrętki. Cel był szczytny - za kilogramy plastiku Fundacja Portal FM Pomagamy Dzieciom dostaje pieniądze, za które może pomagać najmłodszym.

Zabawa zaczęła się w lipcu i trwała do końca września. Co nas szczególnie cieszy, impulsem był moment, w którym spółka zobaczyła artykuł na naszym portalu o miejscu, do którego można zanosić nakrętki.

Efekt przyprawia o zawrót głowy. - Nasi pracownicy zebrali ponad 172 tysiące nakrętek - podała Wioletta Magin, prezeska spółki.

Lato było wprawdzie upalne, ale by osiągnąć taką liczbę, chyba nie można było nic innego robić, jak tylko pić, pić, pić, a potem zbierać korki.  - Cóż, kreatywność naszych pracowników nie zna granic - chwali zarząd. - W zbieranie zaangażowały się całe rodziny, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi. Mało tego - po jakimś czasie, gdy rywalizacja zrobiła się bardziej zacięta, pracownicy, którzy widzieli, że nie mają szans na dogonienie liderów listy, oddawali zebrane nakrętki swoim faworytom. Tak tworzyły się drużyny grające na wspólny wynik.

Co tydzień w piątek z rąk do rąk przekazywano sobie listę Top10, czyli aktualnej zwycięskiej dziesiątki. Ktoś spadał o oczko niżej i musiał zakasać rękawy, inny cieszył się z awansu w tabeli. Zawzięta rywalizacja trwała do środy 30 września. Ostatecznie zwyciężyła jedna z pracownic, daleko w tyle zostawiając swoich rywali. Rekordzistka przyniosła 40 tysięcy korków w trzy miesiące!

Teraz nakrętki trafią do Fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom. - To MZGM był pomysłodawcą akcji, dla nas to była niespodzianka - przyznaje Piotr Nosarzewski, prezes fundacji. - To rekordowa liczba! Do tej pory najwięcej worków przywoziły szkoły, w workach zazwyczaj nie było więcej nakrętek niż 20 tysięcy.

Podoba mu się pomysł zorganizowania rywalizacji między spółkami miejskimi. - Gdyby  inne spółki miejskie czy firmy zaproponowały swoim pracownikom zbieranie nakrętek, dla nas byłoby to ogromne wsparcie, więc jesteśmy jak najbardziej za!

Czy wśród pozostałych spółek miejskich znajdą się śmiałkowie, którzy zdołają pobić wynik MZGM-u?

 

W piątek pracownicy zaprezentowali swoje plastikowe zbiory, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE