Reklama

Ostatnie dni na składanie projektów w ramach Funduszu Grantowego

Opublikowano:
Autor:

Ostatnie dni na składanie projektów w ramach Funduszu Grantowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do rozdysponowania jest wiele, a czasu zostało mało. Już tylko kilka dni pozostało do zakończenia składania projektów w ramach Funduszu Grantowego dla Płocka.

Do rozdysponowania jest wiele, a czasu zostało mało. Już tylko kilka dni pozostało do zakończenia składania projektów w ramach Funduszu Grantowego dla Płocka.

Dziewiąta edycja konkursu dobiega końca. Swoje projekty można składać tylko do 22 października. W tym rok Fundusz, dysponuje kwotą 330 tys. złotych, które mają zostać przekazane na realizację przedsięwzięć. Tyle wyłożyli fundatorzy, czyli PKN Orlen, Basell Orlen Polyolefins oraz Levi Strauss Foundation. Wnioski o wsparcie autorskich projektów składać mogą organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne i grupy nieformalne, o ile mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców Płocka. Jednorazowy grant może wynieść maksymalnie 25 tys. złotych. 

Podczas spotkania dotyczącego zasad przyznawania grantów, które odbyło się 5 października, zarządowi fundacji wręczone zostały symboliczne czeki od reprezentantów jej założycieli, czyli PKN ORLEN oraz Basell Orlen Polyolefins. W imieniu Koncernu czek na 180 tys. zł. wręczyła Wioletta Kulpa kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN Orlen, natomiast w imieniu Basell Orlen Polyolefins czek na 100 tys. przekazał Jacek Choroszewski, dyrektor ds. Personalnych w tej spółce.

-  Każda inicjatywa, która wspiera i zachęca do podejmowania działań na rzecz realizacji celów rozwoju jest dobra i potrzebna - mówi Marta Ostrowska-Chałupa, naczelnik wydziału agendy rozwojowej 2030 z departamentu Analiz Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. - Jedną z takich inicjatyw jest Fundusz Grantowy dla Płocka, który angażując lokalne społeczności do większej aktywności w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Fundacja od 15 lat finansuje i rozlicza granty przekazywane płockim organizacjom pozarządowym. Dotychczas wsparła już 350 projektów na łączną kwotę ponad 5 mln zł. Szacuje się, że z projektów skorzystało 100 tys. płocczan. 

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularze i instrukcje znaleźć można na stronie Funduszu Grantowego dla Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE