Reklama

Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Opublikowano:
Autor:

Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do wyboru jest aż 9 projektów z subregionu płockiego i 26 z puli ogólnowojewódzkiej. Park aktywności i rekreacji, zakup ambulansu sanitarnego czy aktywne przejścia dla pieszych – zdecyduj, co zostanie zrealizowane w Twoim regionie. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

Blisko 20 tys. osób oddało już swój głos w pierwszym w historii regionu Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów, z czego 9 z subregionu płockiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik: Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się nasz region. Warto sprawdzić, jakie projekty zgłoszono w Państwa okolicy i na nie zagłosować. Ja swój głos już oddałem. Głosować można jeszcze tylko przez kilka dni, dlatego gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości – dodaje marszałek.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=-1Q2sZn6zWY[/YT]

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!

Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się.

Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. To już ostatnie dni na podjęcie decyzji. Głosowanie trwa tylko do 16 listopada br.

Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie płockim w puli podregionalnej:

  • 100-etka Lema! Regionalny Festyn naukowo-literacki;
  • Konserwacja Sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu z 1929 r.;
  • Budowa aktywnych przejść dla pieszych w m. Staroźreby w gminie Staroźreby w pasie drogi wojewódzkiej nr 567;
  • Zalesiański park aktywności i rekreacji;
  • Zakup ambulansu sanitarnego dla Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie;
  • Bezpiecznie po Mazowszu – Region Płocki;
  • Zrozumieć świat przez doświadczenia;
  • Wybudowanie miejsc parkingowych dla pacjentów wraz z utwardzeniem drogi wjazdowej z ciągiem pieszym na nieruchomości w Płocku przy ul. Strzeleckiej 3;
  • Modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.
 

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE