Reklama

Reklama

Ostatnie chwile na zgłaszanie swoich pomysłów. Są osiedla, które nie złożyły żadnego projektu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Ostatnie chwile na zgłaszanie swoich pomysłów. Są osiedla, które nie złożyły żadnego projektu  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzepowo, Zielony Jar, Imielnica, Międzytorze, Pradolina Wisły, Góry – między innymi z tych osiedli nie wpłynął żaden wniosek do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego, Może więc warto jeszcze go złożyć?

Reklama

Coraz mniej czasu pozostało na zaproponowanie projektu w ramach 10. edycji BO. Nabór wniosków trwa bowiem do 14 marca, a więc do niedzieli. Propozycje można składać elektronicznie, więc jest jeszcze chwila.

Do tej pory wpłynęło 28 propozycji: sześć ogólnomiejskich i 22 osiedlowe. Wśród nich znalazło się wiele ciekawych pomysłów. Jednym z ogólnomiejskich projektów jest posadzenie w Płocku drzew tlenowych Oxytree. Jest to odmiana drzew produkująca duże ilości tlenu. Oxytree to drzewo tlenowe o wyjątkowych właściwościach. Osiąga wysokość 16 metrów w sześć lat, a po ścięciu odrasta od pozostawionego pnia. Ponadto może wyprodukować nawet do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych. Inną ogólnomiejską propozycją jest budowa miejskiej toalety przy zalewie Sobótka, która niewątpliwie by się tam przydała.

Jak zawsze jest też sporo pomysłów osiedlowych jak np. utworzenie parku kieszonkowego na osiedlu Tysiąclecia, montaż oświetlenia przy ścieżce biegowej nad Sobótką, budowa budek lęgowych dla jerzyków na Winiarach, przygotowanie „Chatki Morsów”, czyli infrastruktury dla morsujących, remont zabytkowej Rogatki Warszawskiej czy urządzenie parku miejskiego „Grabówka – Ośnicka”.

Teraz wszystkie zgłoszone projekty zostaną sprawdzone pod kątem formalno-prawnym. Listę projektów, które zostaną dopuszczone do głosowania poznamy najpóźniej do końca lipca.

Do tej pory najwięcej propozycji wpłynęło z osiedla Wyszogrodzka. Ale jest też wiele osiedli, których nie dotyczy żaden projekt. Wśród nich są lewobrzeżne części: Pradolina Wisły, Góry, Ciechomice, ale też obrzeża miasta z innych stron jak Imielnica, Zielony Jar czy Trzepowo, a także Podolszyce Południe i Międzytorze.

Ale jeszcze nic straconego. Propozycje można składać do 14 marca. Jak to zrobić?

  • przez system obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka – www.mojemiasto.plock.eu, gdzie należy założyć konto, wypełnić formularz zgłoszeniowy i dołączyć skan listy poparcia oraz wszystkie niezbędne załączniki. Oryginał listy poparcia należy zachować i okazać w przypadku wezwania;
  • poprzez wypełnienie formularza zgłaszania projektów wraz z wypełnioną listą poparcia projektu oraz wszystkimi niezbędnymi załącznikami i przesłanie go pocztą na adres Urząd Miasta Płocka, Pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock w kopercie z dopiskiem „Budżet Obywatelski Płocka” – decyduje data stempla pocztowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy