Reklama

Ostatnia okazja, aby poznać Pana Toma

Opublikowano:
Autor:

Ostatnia okazja, aby poznać Pana Toma - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 8 listopada po raz ostatni będzie można zobaczyć spektakl „Pan Tom buduje dom” zrealizowany przez Stowarzyszenie Teatr Per Se na podstawie książki Themersonów.

W piątek 8 listopada po raz ostatni będzie można zobaczyć spektakl „Pan Tom buduje dom” zrealizowany przez Stowarzyszenie Teatr Per Se na podstawie książki Themersonów.

Jeżeli ktoś czytał książkę, wie, że jej czytanie to czysta przyjemność. Ale również dzięki pomysłowej zabawie czcionką oraz subtelnym rysunkom, bardzo ściśle związanym z tekstem. Czarne kreski Franciszki Themerson są równie ważne jak dowcipny tekst Stefana. Dodaje mu lekkości i przejrzystości.

Anna Kaźmierowska, Joanna Stanowska i Mariusz Pogonowski mają do dyspozycji zaledwie kilka rekwizytów, między innymi wiadro czy drabinę. Okazuje się to jednak jednym z największych atutów spektaklu, który jest pokłonem dla nieograniczonej wyobraźni każdego człowieka. Drabina może wyobrażać samolot, schody, wieżowiec.

Cała trójka aktorów związanych ze Stowarzyszeniem Per Se wymyśla szalone przygody niby dzieciaki z podwórka. A co najważniejsze – do swojej zabawy wciąga również publiczność. Ostatnia okazja, aby się o tym przekonać – w piątek 8 listopada o 18 na Tumskiej 13 (dawna restauracja Sphinx).

Fot. Archiwum POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE