Reklama

Reklama

Ośrodek radioterapii w Płocku ma powstać za 2 lata. Umowa podpisana

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Ośrodek radioterapii w Płocku ma powstać za 2 lata. Umowa podpisana  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli wszystko pójdzie dobrze, za 2 lata w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym powstanie Ośrodek Radioterapii. Dyrektor Stanisław Kwiatkowski podpisał dziś umowę z firmą ALSTAL.

Reklama

Kamień węgielny pod tę inwestycję z wielką pompą wmurowano w październiku 2019 roku. Dziś budynek powinien być już na wykończeniu, ale firma NUMED zrezygnowała z inwestycji i umowa została rozwiązana. W pierwotnej wersji Ośrodek Radioterapii miał powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ale plany trzeba było zmienić i pieniądze musiały znaleźć się w budżecie województwa.

W maju 2021 roku szpital ogłosił ponowny przetarg. Jak mówił dziś dyrektor Stanisław Kwiatkowski, po udzieleniu odpowiedzi na prawie 1000 pytań, wyłoniono wykonawcę. Ośrodek Radioterapii w Płocku zbuduje firma ALSTAL. 

- Pierwszym etapem są roboty budowlane. Niedługo zaczniemy ogłaszać przetargi na wyposażenie - to nie jest łatwe przedsięwzięcie. Równolegle ruszy III etap, czyli pozyskanie kadry - tłumaczył dyrektor Kwiatkowski. - Chcemy tam przenieść wszystko co jest związane z onkologią - chemioterapię, poradnie onkologiczne. Cała diagnostyka i leczenie nowotworów będą odbywały się w Ośrodku Radioterapii. Takie są nasze plany. 

Jeśli tym razem plan wypali, w 2023 roku skończą się wyprawy wielu płocczan na leczenie onkologiczne do Warszawy czy Bydgoszczy.

- Sama aparatura i budynki to nie wszystko. Oczywiście wkrótce rozpoczniemy prace nad poszerzeniem kontaktów i pozyskanie odpowiednich pracowników. Ośrodek radioterapii potrzebuje nie tylko wykwalifikowanych lekarzy, ale też fizyków, techników. To bardzo specjalistyczne dziedziny, nie ma dużo takich osób. Chcemy za 2 lata uruchomić procedury medyczne - podkreślał marszałek Adam Struzik. 

Firma ALSTAL ma spore doświadczenie w budowie szpitali - w tym roku rozbudowała choćby Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Wartość podpisanej umowy na roboty budowlane i podstawowe wyposażenie niemedyczne to 63 397 320,76 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy