Reklama

Reklama

Osiedlowi radni chcą zmiany nazwy swojej dzielnicy. Po raz kolejny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karolina Burzyńska

Osiedlowi radni chcą zmiany nazwy swojej dzielnicy. Po raz kolejny  - Zdjęcie główne

foto Karolina Burzyńska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nazwa „Dobrzyńska” w ogóle nie kojarzy się z lokalizacją takich ulic jak Miodowa, Jaśminowa, Pszczela czy Bartnicza. A to właśnie one składają się na nasze osiedle – argumentowali w styczniu 2017 roku członkowie rady mieszkańców - wówczas osiedla Dobrzyńska. To właśnie oni wnioskowali o zmianę nazwy osiedla cztery lata temu. Nazwę zmieniono z "Dobrzyńska" na "Miodowa", a teraz historia się powtarza.

Reklama

Osiedlowi radni tłumaczyli wówczas, że nazwa „Dobrzyńska” ma niewiele wspólnego z terenem, jaki obejmuje osiedle o tej nazwie. I trudno się było z nimi nie zgodzić. W końcu ulica Dobrzyńska to jedna z ważniejszych komunikacyjnie dróg Płocka. Biegnie już od ul. Kazimierza Wielkiego na wysokości Domu Technika aż do granic miasta w kierunku Maszewa. Przebiega przez trzy osiedla – Miodowa (wcześniej Dobrzyńska), Skarpę i na koniec przez Winiary. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy części Płocka ze znanym „Dołkiem”, a także ulicami Miodową czy Jaśminową chcieli zmienić tę nazwę. I tak w styczniu 2017 roku radni osiedlowi zwrócili się do rady miasta o nadanie nazwy „Miodowa”. Ta pozytywnie odpowiedziała na tę prośbę. I tak osiedle Dobrzyńska stało się osiedlem Miodowa.

Dodajmy, że o zmianę nazwy osiedla Dobrzyńska na Miodowa wnioskowała rada mieszkańców osiedla w poprzedniej kadencji. Nowa – choć już nie tak bardzo nowa, bo wybrana w maju 2017 roku - osiedlowa rada chciałaby, żeby osiedle nazywało się jeszcze inaczej. I podczas swoich obrad przegłosowała zmianę nazwy na osiedle „Słodkie”. To określenie często przewija się podczas rozmów czy dyskusji na temat tej części miasta. Jak podaje RMO na swoim facebookowym profilu, za taką nazwą głosowało 8 radnych z 11 obecnych. Teraz pomysł ten trafi do ratusza, a następnie ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada miasta.

RMO Miodowa na swoim profilu na FB wskazuje jeszcze, że ta zmiana na osiedle „Słodkie” ma być przeprowadzona „w celu uzyskania nazwy, która funkcjonuje od zawsze”. Jednak już w komentarzach na FB widać, że nie wszystkim się to podoba. Wśród nich czytamy np. „Słodkie kojarzą się z kibolami i nie chcę pisać z kim jeszcze” albo „Niedługo będzie osiedle gorzkie, a kto im zabroni”.

Dodajmy jeszcze, że cztery lata temu podczas obrad osiedlowej rady nazwa „Słodkie” również była brana pod uwagę. W głosowaniu przegrała jednak z nazwą „Miodowa”.

A wy drodzy czytelnicy co myślicie? Osiedle Miodowa czy Osiedle Słodkie? Które bardziej Wam się podoba? Jesteśmy szczególnie ciekawi opinii mieszkańców tego osiedla. Piszcie do nas na adres biuro@portalplock.pl. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy