Reklama

Osiedle bez ogrzewania. Informacji brak

Opublikowano:
Autor:

Osiedle bez ogrzewania. Informacji brak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez 10 godzin mieszkańcy osiedla Dobrzyńska nie mieli ogrzewania ani ciepłej wody. - Nikt nas nie ostrzegł - poskarżyła się nasza czytelniczka.

Przez 10 godzin mieszkańcy osiedla Dobrzyńska nie mieli ogrzewania ani ciepłej wody.  - Nikt nas nie ostrzegł - poskarżyła się nasza czytelniczka.

Do awarii sieci ciepłowniczej doszło we wtorek 12 stycznia około 14.00. Aż do północy mieszkańcy nie mieli ani ogrzewania, ani ciepłej wody w kranie. - Sytuacja dotyczyła rejonu Dobrzyńska, Słodkich, Kazimierza Wielkiego - powiadomiła nas czytelniczka. - Nigdzie nie było żadnej informacji.

To faktycznie dość niecodzienne - zazwyczaj Ratusz smsowo i za pośrednictwem mediów informuje mieszkańców o awariach sieci, przerwach w dostawie wody czy prądu i planowanej porze naprawienia usterki,  trwających  robotach drogowych itd. Ale faktycznie  - przyznają urzędnicy - tym razem informacji zabrakło.  

- Tego typu komunikaty są nam przekazywane przez Wodociągi Płockie, Fortum lub innych gestorów, w zależności od tego, po czyjej stronie leży wina za awarię, ale tym razem stało się inaczej i nie zostaliśmy poinformowani o awarii sieci ciepłowniczej - tłumaczy Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dowiedział się o wszystkim we wtorek ok. 23.00, czyli na chwilę przed usunięciem awarii, a o tej porze niecelowe było już przesyłanie komunikatu za pomocą SMS-ów. Wyjaśniamy, jak to się stało, że sygnał o awarii ogrzewania nie dotarł do nas wcześniej.

Przypomnijmy, że od kilku działa system Płocki Info-SMS, służący do powiadamiania mieszkańców o przerwach w dostawie wody, awariach sieci, trwających robotach drogowych, a także m.in. zagrożeniu powodziowym czy trudnych warunkach atmosferycznych. Aby dostawać komunikaty z wybranej grupy tematycznej, trzeba wysłać smsa na numer  886 786 379 i wpisać treść, która nas interesuje według poniższego klucza: aby dostawać ważne komunikaty trzeba wysłać smsa o treści wk.plock, by otrzymywać wiadomości z Płocka -  wp.plock, informacje o wydarzeniach kulturalnych - wik.plock, zdrowiu i programach profilaktycznych - zdr.plock, sporcie i turystyce - sit.plock, a edukacji - edu.plock. Jeśli chcemy dostawać raporty o sytuacji na drogach, wysyłamy pod ten numer sms o treści mzd.

Sms kosztuje tyle, ile przewiduje cennik operatora. Płacimy tylko raz - w trakcie zapisywania się do grupy lub dwa razy - gdy chcemy się z niej wypisać. O lokalnych zagrożeniach mieszkańców Mazowsza może ostrzegać również Regionalny System Ostrzegania - komunikaty służb wojewody są dostępne po zainstalowaniu aplikacji na telefon lub telewizor (Więcej szczegółów na stronie Ratusza w zakładce Płocki Info-SMS i RSO).

Z powiadamiania za pomocą smsów korzysta ok. 7-8 tysięcy płocczan.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE