Reklama

Orlen zatrzymuje instalacje. Mogą wystąpić uciążliwości zapachowe

Opublikowano:
Autor:

Orlen zatrzymuje instalacje. Mogą wystąpić uciążliwości zapachowe  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - W czwartek do godz. 20.00 w Zakładzie Elektrociepłowni będą ustawiane zawory bezpieczeństwa, co może spowodować słyszalny poza terenem Zakładu okresowy wzrost hałasu - uprzedzają w biurze prasowym Orlenu. Ponadto zaplanowano kolejne postoje instalacji na terenie zakładu.

- W czwartek do godz. 20.00 w Zakładzie Elektrociepłowni będą ustawiane zawory bezpieczeństwa, co może spowodować słyszalny poza terenem Zakładu okresowy wzrost hałasu - uprzedzają w biurze prasowym Orlenu. Ponadto zaplanowano kolejne postoje instalacji na terenie zakładu.

Biuro prasowe PKN Orlen wystosowało komunikat:

- Przygotowanie instalacji do prac remontowych będzie się wiązało z koniecznością skierowania części strumieni technologicznych do utylizacji na pochodni, co spowoduje pojawienie się efektów świetlnych w postaci płomienia oraz efektów dźwiękowych.

Przestoje dotyczą dwóch instalacji:

1. Ekstrakcja (sekcja Destylacji Ekstrakcyjnej, Rozdestylowania BT, NGB i Bielenia) w terminie od 4.10.2018 do ok. 21.10.2018

2. Paraksylen w terminie od 4.10.2018 do ok. 25.10.2018.

- W czasie przygotowywania instalacji do prac remontowych będzie wykorzystywany proces dekontaminacji, która minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych uciążliwości zapachowych - czytamy w tym komunikacie. - Proces zatrzymywania instalacji będzie prowadzony pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów, służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa. W czasie postoju nie będzie możliwe wykonywanie pomiarów kontrolnych na emitorach zatrzymanych instalacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE