Reklama

Reklama

ORLEN wypłaci trzykrotnie mniej swoim akcjonariuszom

Opublikowano: wt, 5 maj 2020 17:42
Autor:

ORLEN wypłaci trzykrotnie mniej swoim akcjonariuszom  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd PKN ORLEN zdecydował się zmniejszyć wypłatę dywidendy za 2019 rok. Pierwotnie za jedną akcję wypłacone miały być 3 złote. Nowa stawka to złotówka za akcję.

Reklama

Zarząd PKN ORLEN zdecydował się zmniejszyć wypłatę dywidendy za 2019 rok. Pierwotnie za jedną akcję wypłacone miały być 3 złote. Nowa stawka to złotówka za akcję. 

Jak podkreśla koncern, wpływ na taką decyzję ma sytuacja makroekonomiczna, szczególnie na rynku finansowym, jak i w sektorze paliwowo-energetycznym. 

- W naszej polityce dywidendowej kierujemy się wskaźnikami makroekonomicznymi i perspektywami w odniesieniu do sytuacji rynkowej. Mamy stabilną sytuację finansową, ale musimy brać pod uwagę obecną sytuację gospodarczą związaną m.in. z pandemią koronawirusa i prognozy dotyczące sytuacji makroekonomicznej. Myślimy o rozwoju koncernu w perspektywie długoterminowej, dlatego realizujemy inwestycje i akwizycje. Dywersyfikujemy obszary naszej działalności, aby przynosić zyski Akcjonariuszom w kolejnych latach. Po wnikliwej analizie sytuacji makroekonomicznej, zadecydowaliśmy o obniżeniu poziomu rekomendowanej dywidendy do 1 zł na akcję – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

Zadłużenie PKN ORLEN w 2019 roku spadło o 3,2 mld złotych w stosunku do 2018 roku i na koniec roku wynosiło 2,4 mld złotych. 

Finalną decyzję o wysokości dywidendy podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (19)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.