Reklama

Orlen wyda na nową instalację 400 milionów

Opublikowano:
Autor:

Orlen wyda na nową instalację 400 milionów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Orlenu wraz z Radą Nadzorczą zdecydował o rozpoczęciu fazy realizacyjnej jednego z kluczowych projektów petrochemicznych.

Zarząd Orlenu wraz z Radą Nadzorczą zdecydował o rozpoczęciu fazy realizacyjnej jednego z kluczowych projektów petrochemicznych. 

Instalacja Metatezy powstanie na terenie Zakładu Produkcyjnego Orlenu na bazie licencji zakupionej od firmy Lummus Technology Inc z grupy CB&I, specjalizującej się w infrastrukturze energetycznej. Zapisy umowy przewidują również doradztwo techniczne i inżynieryjne. Obecnie płocki zakład wytwarza 450 tys. ton propylenu rocznie. Dzięki inwestycji roczna produkcja propylenu o jakości polimerowej wzrośnie o 100 tys. ton. Koszt realizacji nowej instalacji wyniesie około 400 mln zł.

- Chcemy maksymalizować wykorzystanie potencjału produkcyjnego w Polsce i w Czechach oraz pogłębiać integrację petrochemii i rafinerii, co zapewni nam elastyczność rynkową wobec zmieniającego się popytu na paliwa czy petrochemikalia – przekazuje słowa prezesa Orlenu, Wojciecha Jasińskiego zespół prasowy. - stawiamy na produkty posiadające szerokie wykorzystanie w branży tworzyw sztucznych, bowiem jej potencjał nabywczy wciąż rośnie, a perspektywy średnioterminowe wykazują trwały, pozytywny trend.

W strategi zakreślonej do 2017 roku Orlen przewiduje wydatki na realizację najważniejszych projektów inwestycyjnych w obszarze petrochemii na poziomie 1,6 mld zł.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE