Reklama

Orlen w Płocku zapłacił ponad 246 mln złotych podatku. Koncern przedstawił zintegrowany raport roczny

Opublikowano:
Autor:

Orlen w Płocku zapłacił ponad 246 mln złotych podatku. Koncern przedstawił zintegrowany raport roczny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncern przedstawił raport zintegrowany z działalności w 2018 roku. Znaleźć w nim można podsumowanie roku, ale też chociażby strategię na najbliższe lata.

Koncern przedstawił raport zintegrowany z działalności w 2018 roku. Znaleźć w nim można podsumowanie roku, ale też chociażby strategię na najbliższe lata. 

Co można znaleźć w raporcie zintegrowanym za 2018 rok? Jednym słowem: wszystko. Jest tu chociażby informacja o wzroście średniorocznego zatrudnienia o 872 osoby do poziomu 20 876 osób. Pracowników przybyło praktycznie w każdej spółce Grupy Kapitałowej Orlen. 27 proc. pracowników to kobiety (w 2017 - 26 proc.).

Koncern ponadto chwali się rekordowym przerobem ropy naftowej - 33,4 mln ton (wykorzystanie 95 proc. mocy przerobowych) oraz zyskiem EBIDTA LIFO 8,3 mld złotych. Akcjonariuszom wypłacono 1,3 mld złotych, czyli po 3 złote za akcję. 

- Nieustannie koncentrujemy się na tym, aby w najbliższych latach maksymalnie wykorzystać olbrzymi potencjał Grupy ORLEN. Patrzymy na przyszłość wielowymiarowo. Zależy nam przy tym, aby wszyscy Interesariusze mieli zarówno świadomość celów które przed sobą stawiamy, jak również byli beneficjentami płynących z nich korzyści. Formuła raportu zintegrowanego to najlepszy sposób na to, aby każdy, kto jest zainteresowany działaniami Grupy ORLEN mógł się zapoznać z ich rezultatami.– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Co jest ważne z punktu widzenia płocczan? W zakładce "strategia CSR" można znaleźć informację o podatku, jaki koncern zapłacił w Płocku. Do miejskiej kasy w 2018 roku wpłynęło ponad 246 mln złotych. Nieco ponad 70 mln złotych Anwil zapłacił we Włocławku. W jakie programy angażował się koncern w swoim macierzystym mieście? Jest informacja o Funduszu Grantowym dla Płocka, Fundacji Orlen "Dar Serca" czy programie stypendialnym "Mam pasję powyżej średniej". 

- Układ publikacji i zawarte w niej treści opierają się na strukturze i wytycznych w zakresie raportowania zintegrowanego, rekomendowanych przez International Integrated Reporting Council. Publikacja, poza informacjami nt. bieżącej działalności oraz otoczenia Grupy Orlen, prezentuje również opis ładu korporacyjnego, realizację strategii, ryzyka i szanse, wyniki finansowe oraz trendy i prognozy rynkowe - tłumaczy biuro prasowe. 

Cały raport można znaleźć tutaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE