Reklama

ORLEN uruchomił nową instalację w Płocku. Produkcja wzrośnie o 100 tys. ton

Opublikowano:
Autor:

ORLEN uruchomił nową instalację w Płocku. Produkcja wzrośnie o 100 tys. ton - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncern poinformował o uruchomieniu Instalacji Metatezy, która zwiększy roczną produkcję propylenu o 100 tys. ton. ORLEN jest jedynym producentem propylenu w Polsce.

Koncern poinformował o uruchomieniu Instalacji Metatezy, która zwiększy roczną produkcję propylenu o 100 tys. ton. ORLEN jest jedynym producentem propylenu w Polsce.

Do tej pory ORLEN wytwarzał ok. 450 tys. ton propylenu rocznie, a dzięki uruchomionej Instalacji Metatezy produkcja wzrośnie nawet do 550 tys. ton. 

- PKN ORLEN umacnia pozycję lidera na rynku wytwórczym propylenu. Dzięki nowej Instalacji Metatezy zwiększamy produkcję, ale i jakość oferowanego produktu. Liczę, że docenią to kontrahenci wybierając naszą ofertę. Popyt na produkty petrochemiczne stale rośnie, ale europejski rynek jest niezwykle wymagający. Aby być również w przyszłości liczącym się graczem na tym konkurencyjnym rynku, musimy maksymalnie wykorzystywać nasz potencjał i zintegrowane aktywa - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Płock nie jest jedynym miejscem, w którym ORLEN zwiększa produkcję propylenu. Za kilka tygodni w Możejkach zostanie oddana do użytku Instalacja PPF Splitter, która pozwoli na wytworzenie kolejnych 80 tys. ton. 

Propylen to związek chemiczny z grupy węglowodorów nienasyconych. Znajduje zastosowanie w budownictwie, branży motoryzacyjnej, RTV/AGD i wielu innych. Propylen jest niezbędny przy produkcji m.in. sprzętu laboratoryjnego, medycznego, przewodów, części samochodowych, elewacji oraz płyt CD. 

Za zaprojektowanie i budowę Instalacji Metatezy odpowiedzialna była firma Elektrobudowa. Instalacja Metatezy powstała na bazie licencji zakupionej przez Koncern od firmy Lummus Technology Inc. z grupy CB&I. Budżet całego projektu wyniósł około 400 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE