Reklama

Orlen: Służby nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza

Opublikowano:
Autor:

Orlen: Służby nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czarny dym mocno zaniepokoił wielu płocczan. W związku z tym zdarzeniem biuro prasowe PKN Orlen przysłało kolejny komunikat.

Czarny dym mocno zaniepokoił wielu płocczan. W związku z tym zdarzeniem biuro prasowe PKN Orlen przysłało kolejny komunikat.

Dziś około godz. 16.00 na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku doszło do zdarzenia, którego skutki widzieli płocczanie na niebie w postaci bardzo ciemnego dymu.

– Systemy prewencyjne zadziałały prawidłowo – zrzut substancji nastąpił na pochodnie, gdzie uległy one spaleniu – czytamy w przysłanej informacji. – Stąd widoczne były efekty świetlne i wizualne, które wynikały z bezpiecznego zatrzymywania instalacji. Przyczyną zdarzenia w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku była nieszczelność na sieci parowej w zakładowej, funkcjonującej od lat, elektrociepłowni. Zgodnie z procedurami, na wypadek braku źródła pary, nastąpiło czasowe, bezpieczne zatrzymanie części instalacji. Sytuacja została w krótkim czasie opanowana. Nad zakładem nie ma już ciemnego dymu. Obecnie trwa sekwencyjne przywracanie pracy poszczególnych instalacji. Odpowiednie służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza. Sytuacja ta, na żadnym etapie, nie stwarzała więc zagrożenia dla mieszkańców Płocka. Zapewniamy też że w wyniku zdarzenia nie są zagrożone dostawy do klientów.

Zastęp Ratownictwa Chemicznego  oraz służby Ochrony Środowiska PKN ORLEN dokonały analizy powietrza w okolicach ulic: Łukasiewicza, Piłsudskiego, Kobylińskiego, Chopina, okolic ORLEN Areny i ul. Długiej w Płocku.

Przyczyny zdarzenia mają zostać w najbliższym czasie szczegółowo wyjaśniane.

[ZT]20373[/ZT]

Fot. Czytelnicy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE