Reklama

Orlen rzuci wyzwanie innym sieciom handlowym, jak Żabka czy Carrefour?

Opublikowano:
Autor:

Orlen rzuci wyzwanie innym sieciom handlowym, jak Żabka czy Carrefour?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy sklepy z produktami pod marką O!Shop pojawią się także poza stacjami benzynowymi w Polsce i tym samym staną się większa konkurencją dla innych sieci handlowych?

Czy sklepy z produktami pod marką O!Shop pojawią się także poza stacjami benzynowymi w Polsce i tym samym staną się większą konkurencją dla innych sieci handlowych?

Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. rozwoju, nie wykluczył możliwości pojawienia się marki O!Shop poza obrębem stacji paliw. - Z naszego punktu widzenia jest to ciekawe rozwiązanie, które jest w fazie analiz. Jeżeli będą dobre i sprzyjające warunki do pojawienia się O!Shopu poza stacjami paliw, na pewno skorzystamy z tej możliwości - jego wypowiedź cytuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Nie zapadły jednak żadne decyzje w tej materii. Obecnie koncert posiada już 354 sklepy O!Shop działające przy stacjach paliw Orlenu. Do tego należy doliczyć koncept Stop Cafe obecny na 1667 stacjach Orlenu w Polsce, a 2016 stacjach ogółem we wszystkich krajach, w których koncern prowadzi działalność (Czechy - 270 punktów, Litwa - 23, Niemcy - 56).

A co z rynkami poza Polską? Pewne plany już są, koncentrują się wokół rynku niemieckiego i czeskiego. W tym przypadku miałyby trwać renegocjacje i ustalenia nowych warunków handlowych, które również determinowałyby możliwość i szybkość wprowadzenia O!Shopu na obu rynkach.

Orlen systematycznie zwiększa liczbę punktów gastronomicznych i sklepowych. W minionym roku przybyło 201 kolejnych lokalizacji. W przypadku niektórych stacji przeszkodą do wprowadzenia marki O!Shop jest na razie za mały metraż.

PKN Orlen na koniec 2018 r. miał o 20 stacji paliw więcej - łącznie to już 2803 lokalizacje, w tym w Polsce 1775. Przypomnijmy, że są też dwie wyjątkowe stacje pod markami CPN i Petrochemia Płock.

[ZT]21083[/ZT]

[ZT]21232[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE