Reklama

Orlen rozdał granty. Tylko cztery dla regionu płockiego

Opublikowano:
Autor:

Orlen rozdał granty. Tylko cztery dla regionu płockiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Orlen rozstrzygnęła II edycję programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Wybranych zostało 276 projektów na łączną kwotę 2,1 mln zł. Na liście jest czterech beneficjentów z Płocka i okolicy.

Fundacja Orlen rozstrzygnęła II edycję programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Wybranych zostało 276 projektów na łączną kwotę 2,1 mln zł. Na liście jest czterech beneficjentów z Płocka i okolicy.

"Moje miejsce na Ziemi” to największy program grantowy PKN Orlen dla społeczności lokalnych. Wnioski można było składać na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, promocją zdrowego trybu życia, przeciwdziałaniem wykluczeniu, bezpieczeństwem, edukacją, zachowaniem dziedzictwa historycznego oraz kulturą i sztuką. O pieniądze mogły się starać organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, biblioteki czy instytucje kultury. 

Zainteresowanie było ogromne. Do płockiej fundacji wpłynęło ponad 2100 wniosków na łączną kwotę blisko 23 mln zł. Wybrano 276 najlepszych. Beneficjenci otrzymają 4, 7,5, 10 lub 15 tys. zł. Zwycięskie projekty realizowane będą do 14 czerwca 2020 r.

W gronie obdarowanych są dwa stowarzyszenia z Płocka, jedno z powiatu płockiego i jedno z gostynińskiego. Komicja doceniła m.in. projekt Fundacji Rozwoju Edukacji i Kreacji "Freak" z Płocka. Zajmuje się ona wspieraniem osób związanych z edukacją: uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Grant otrzymało także Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Tygiel" z Płocka. Działa od 9 lat,  głównym celem działania stowarzyszenia jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Fundacja przekazała pieniądze także Stowarzyszeniu "Gąbin Biega" (powiat płocki). To grupa osób, odnoszących duże sukcesy sportowe nie tylko w regionie płockim, a także organizująca wiele dużych, wartościowych imprez sportowych. W gronie beneficjentów znalazło się również Koło Gospodyń Wiejskich "Eko Miałkówek" z gminy Gostynin.

Programowi „Moje miejsce na Ziemi” towarzyszyło 50 spotkań na stacjach Orlenu w całym kraju, podczas których mieszkańcy mogli poznać zasady udziału w projekcie i skonsultować pomysły z ekspertami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE