Reklama

Orlen podpisał kontrakt na 100 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Orlen podpisał kontrakt na 100 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna z sześciu turbin w istniejącej elektrociepłowni w Płocku zostanie zastąpiona turbozespołem parowym o mocy 68,6 megawatów. W związku z inwestycją Orlen otrzymał darmowe uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, przyznawane decyzją Komisji Europejskiej.

Jedna z sześciu turbin w istniejącej elektrociepłowni w Płocku zostanie zastąpiona turbozespołem parowym o mocy 68,6 megawatów. W związku z inwestycją Orlen otrzymał darmowe uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, przyznawane decyzją Komisji Europejskiej.

Jak informuje biuro prasowe Orlenu, dostawą przeciwprężnego turbozespołu parowego zajmie się firma Doosan Skoda Power. Urządzenie ma zapewnić produkcję energii elektrycznej i ciepła na potrzeby technologiczne płockiej rafinerii. Cały kontrakt obejmuje projektowanie, dostawy, montaż i uruchomienie turbozespołu parowego i opiewa na niemal 100 mln zł. Cykl inwestycji wynosi 24 miesiące. Przekazanie do eksploatacji powinno nastąpić w czwartym kwartale 2017 roku.

Lokalna elektrociepłownia dostarcza ciepło zarówno na potrzeby zakładu, jak i miasta. Jej łączna moc elektryczna wynosi 345 MWe, natomiast moc cieplna to 2149 MWt. Jednocześnie spółka poszerza swoje możliwości poprzez dwie nowe inwestycje, w Płocku i we Włocławku. Obie pozwolą na zwiększenie mocy elektrycznej o 1060 MW, a cieplnej o 630 MW.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE