Reklama

ORLEN podnosi ceny ciepła. Nowa taryfa od 1 lipca

Opublikowano:
Autor:

ORLEN podnosi ceny ciepła. Nowa taryfa od 1 lipca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ceny ciepła w przyszłym sezonie grzewczym będą wyższe. PKN ORLEN dostał zgodę Urzędu Regulacji Energetyki na podniesienie taryfy o 5%.

Ceny ciepła w przyszłym sezonie grzewczym będą wyższe. PKN ORLEN dostał zgodę Urzędu Regulacji Energetyki na podniesienie taryfy o 5%. 

Większość mieszkańców Płocka korzysta z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dystrybutorem jest Fortum, a energię cieplną dostarcza ORLEN. Koncern poprosił Urząd Regulacji Energetyki o zgodę na podniesienie stawki i ją otrzymał. Stawka za ciepło od 1 lipca wzrosną o 5%. 

Ceny za ciepło z PKN ORLEN w ciągu ostatnich trzech lat nie ulegały zmianie. Jednocześnie wzrastały ceny ciepła dla odbiorców w porównywalnych jednostkach wytwórczych w kraju. Z dostępnych tegorocznych danych średnia zmiana ceny ciepła dla odbiorców z tych jednostek wynosi ponad 10% - informuje biuro prasowe ORLENU. 

Jak tłumaczy biuro prasowe, ceny po podwyżce i tak będą konkurencyjne na tle innych miast w Polsce. 

- Analizy rynku dostawców oferujących sprzedaż ciepła w Polsce wskazują, że PKN ORLEN w Płocku niezmiennie pozostaje konkurencyjnym wytwórcą energii cieplnej pod względem cen, w porównaniu do innych miast w kraju - czytamy w komunikacie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE