Reklama

Orlen ostrzega, że może... śmierdzieć

Opublikowano:
Autor:

Orlen ostrzega, że może... śmierdzieć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen uprzedził o okresowym postoju technicznym jednej z instalacji służącej do eliminowania oparów węglowodorów powstałych w oczyszczalni ścieków. Nie wyklucza wystąpienia uciążliwych zapachów.

Orlen uprzedził o okresowym postoju technicznym jednej z instalacji służącej do eliminowania oparów węglowodorów powstałych w oczyszczalni ścieków. Nie wyklucza wystąpienia uciążliwych zapachów.  

Postój instalacji Catox nie powinien być dłuższy niż siedem dni. Biuro prasowe Orlenu zapewnia, że nie spowoduje zakłóceń środowiskowych, aczkolwiek o rozpoczętym już postoju możemy zorientować się z pomocą zmysłu powonienia w trakcie przebywania w okolicach zakładu, a już szczególnie przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednocześnie w tym samym komunikacie biuro prasowe zaznacza, że uciążliwości będą „niewielkie”.

- W celu ograniczenia wystąpienia potencjalnych uciążliwości zapachowych podczas planowanego postoju, dozowany będzie specjalistyczny preparat przeznaczony do eliminacji tych związków lotnych, które mogłyby być ich źródłem – informuje zespół prasowy Orlenu.

Proces zatrzymania, remontu i ponownego uruchomienia instalacji ma być prowadzony nad nadzorem technologów, służ odpowiedzialnych za ochronę środowiska i zgodnie z procedurami. Płocki Ratusz, funkcjonujący w jego strukturach Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych, Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Starostwo Powiatowe już zostały powiadomione o postoju instalacji.  

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE