Reklama

Orlen odpowiada: instalacje działały poprawnie

Opublikowano:
Autor:

Orlen odpowiada: instalacje działały poprawnie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen zapewnia, że wzrost stężenia benzenu w środowy wieczór nie był spowodowany działalnością koncernu.

Orlen zapewnia, że wzrost stężenia benzenu w środowy wieczór nie był spowodowany działalnością koncernu. 

W środę 10 lipca około 22:00 stacja pomiarowa przy ul. Królowej Jadwigi zanotowała zwiększone stężenie benzenu do wartości 21 µg/m3. Podejrzenia mieszkańców naturalnie zwróciły się w kierunku Orlenu. 

Jak zapewnia biuro prasowe koncernu, godzinny pik benzenu nie był jednak spowodowany działalnością instalacji na terenie zakładu. 

- Na podstawie naszej najlepszej wiedzy, jaką obecnie dysponujemy, opartej na dotychczasowych analizach procesów produkcyjnych, pragniemy poinformować, że instalacje pracowały prawidłowo i na stabilnym poziomie, nie powodując tym samym żadnych zdarzeń, które byłyby przyczyną emisji benzenu na poziomie, jaki został zanotowany na stacji przy ul. Królowej Jadwigi - czytamy w odpowiedzi na zadane przez nas pytania. 

Koncern zapewnia, że inżynierowie i służby utrzymania ruchu na bieżąco obserwują wyniki rejestrowane przez czujniki zakładowe oraz stacje monitoringu jakości powietrza w Płocku. Analiza wskazuje,że benzen wyemitowało inne źródło. Dodajmy, że stacje meteorologiczne wskazują, że w chwili zajścia wiał południowy wiatr (z Płocka w kierunku zakładu). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE