Reklama

Orlen nadal będzie kupował ropę naftową z Arabii Saudyjskiej

Opublikowano:
Autor:

Orlen nadal będzie kupował ropę naftową z Arabii Saudyjskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polski gigant paliwowy zamierza kontynuować współpracę z Saudi Aramco w zakresie dostaw ropy naftowej. Przedłużony kontrakt obowiązuje do końca przyszłego roku.

Polski gigant paliwowy zamierza kontynuować współpracę z Saudi Aramco w zakresie dostaw ropy naftowej. Przedłużony kontrakt obowiązuje do końca przyszłego roku.

Jak dziś poinformowały służby prasowe koncernu, Orlen, zadowolony z dotychczasowej, trwającej o maja br. współpracy, przedłużył umowę z Arabią Saudyjską w zakresie dostaw ropy do rafinerii w Polsce, Czechach i na Litwie.

Przedłużona automatycznie umowa przewiduje zaopatrzenie w surowiec na poziomie około 200 tysięcy ton miesięcznie z Saudi Aramco.

- Ropa saudyjska stała się częścią podstawowego wsadu surowcowego dla naszych rafinerii – podkreśla prezes Orlenu, Wojciech Jasiński. - Co więcej, odczuwamy pozytywne efekty konsekwentnie realizowanej strategii w zakresie dywersyfikacji dostaw do naszych rafinerii, której kontrakt z Saudi Aramco jest istotnym elementem.

Biuro prasowe podkreśla, że zapewnienie stabilnych dostaw surowca do rafinerii to priorytet, a temu służą umowy długoterminowe. Jednocześnie Orlen nie wyklucza pozyskania surowca w przyszłości z innych kierunków.

Saudyjski koncern paliwowo-chemiczny to jeden z największych globalnych eksporterów ropy naftowej. Dzienna produkcja Saudi Aramco to ponad 10 mln baryłek dziennie. Główna siedziba spółki znajduje się w Dhahranie w Arabii Saudyjskiej. Koncern zatrudnia ponad 61 tysięcy pracowników z 77 krajów na świecie.

Kontrakt Orlenu z Saudi Aramco  został przedłużony do 31 grudnia 2017 r. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE