Reklama

Orlen i PGNiG. Jest list o współpracy

Opublikowano:
Autor:

Orlen i PGNiG. Jest list o współpracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlenowska spółka i PGNIG podpisały porozumienie o współpracy w zakresie działań poszukiwawczych i wydobywczych węglowodorów na terenie Polski.

Orlenowska spółka i PGNIG podpisały porozumienie o współpracy w zakresie działań poszukiwawczych i wydobywczych węglowodorów na terenie Polski.

Jak poinformowało biuro prasowe koncernu, spółka wydobywcza Orlen Upstream i PGNiG podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w rejonach Basenu Pomorskiego, Basenu Lubelskiego, Monokliny Przedsudeckiej, Bloku Gorzowa oraz Przedgórza Karpat i w Karpatach.

Do tej pory spółki działały razem na obszarze 15 krajowych koncesji w zachodniej i południowo-wschodniej części Polski w zakresie m.in. eksploatacji gazu ziemnego z siedmiu złóż w Wielkopolsce oraz prac poszukiwawczo-rozpoznawczych w pozostałych regionach. 

Jak w cytowanym komunikacie powiedział prezes Orlenu Wojciech Jasiński, podjęta współpraca wzmocni aktywność poszukiwawczo-wydobywczą w kraju. - Połączenie naszych potencjałów zwiększa szanse na pozytywne wyniki oraz gwarantuje szereg synergii dla obu stron – uważa prezes koncernu.

Ostateczne decyzje w sprawie inwestycji mają zostać podjęte po szczegółowej analizie informacji i danych geologicznych uzyskanych na wymienionych obszarach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE