Reklama

Orlen dogonił już wynik z poprzedniego roku

Opublikowano:
Autor:

Orlen dogonił już wynik z poprzedniego roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN Orlen ma się czym chwalić. Od stycznia tego roku w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie sprzedał łącznie ponad 10 mld litrów paliwa.

PKN Orlen ma się czym chwalić. Od stycznia tego roku w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie sprzedał łącznie ponad 10 mld litrów paliwa. 

Koncern ma największą w tej części Europę sieć stacji benzynowych, która liczy już 2700 obiektów. Jak informuje biuro prasowe Orlenu, już po raz kolejny udało się osiągnąć wolumen sprzedaży na poziomie 10 mld litrów. Taka ilość paliwa wystarczyłaby do zatankowania Dreamlinera 80 tys. razy. Można nią także wypełnić 10 Stadionów Narodowych. 

- Osiągnęliśmy ubiegłoroczny poziom sprzedaży paliw co było nie lada wyzwaniem w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu - mówi cytowany przez biuro prasowe Wojciech Jasiński, prezes Orlenu. - Efekty najlepiej pokazują, że dobrze zdiagnozowaliśmy trendy rynkowe, a co ważniejsze umiejętnie je wykorzystujemy. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój sieci w regionie Europy Środkowej i to procentuje – w ciągu ostatnich 10 lat detaliczna sprzedaż paliw naszej sieci wzrosła o 45%. To ogromny sukces, zarówno obszaru detalicznego, jak i całego Koncernu, a także wyraz zaufania klientów do jakości naszych paliw i oferty stacji

W swojej strategii PKN Orlen zakłada dalszy rozwój sieci własnych i franczyzowych, wprowadzenie paliw jakościowych, a także przygotowanie do sprzedaży paliw alternatywnych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE