Reklama

ORLEN Arena ma już 10 lat. Zobaczcie zdjęcia sprzed dekady

Opublikowano:
Autor:

ORLEN Arena ma już 10 lat. Zobaczcie zdjęcia sprzed dekady  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokładnie 13 listopada 2010 roku w ORLEN Arenie wystąpił Jean-Michelle Jarre i tym samym otworzył halę, która jest domem szczypiornistów SPR Wisły Płock, ale też była świadkiem wielu innych wydarzeń.

Dokładnie 13 listopada 2010 roku w ORLEN Arenie wystąpił Jean-Michelle Jarre i tym samym otworzył halę, która jest domem szczypiornistów SPR Wisły Płock, ale też była świadkiem wielu innych wydarzeń.  

Budowa rozpoczęła się 5 kwietnia 2009 roku i zakończyła półtora roku później. Na wielkim otwarciu zagrał znany wszystkim Francuz Jean-Michelle Jarre.

Hala z pewnością była potrzebna SPR Wiśle Płock, bo "Blaszak Arena" zwyczajnie nie przystawała do XXI-wiecznych standardów. Kosztowała sporo ponad 100 milionów złotych, ale mimo wysokich kosztów nie obyło się bez błędów. Trzy trybuny wykluczyły Płock ze starań o bycie miastem-gospodarzem mistrzostw Europy w 2016 roku, ale błędów konstruktorskich jest więcej. Nikt np. nie przewidział podestów dla kamer telewizyjnych i do dziś stoją one na sztucznie montowanych rusztowaniach. 

ORLEN Arena ma już jednak 10 lat i służy płocczanom nie tylko przy okazji meczów piłki ręcznej. Hala gościła też siatkarzy, regularnie odbywały się tu studniówki czy finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Obchody dekady istnienia hali miały nie wyglądać może tak hucznie, jak otwarcie, ale Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji szykował imprezę. Plany pokrzyżowała pandemia. 

Chcieliśmy, aby ten dzień, a nawet weekend był szczególny i w planach mieliśmy zorganizowanie dwudniowego eventu sportowo-kulturowego związanego z naszą Halą dla wszystkich płocczan, jednakże sytuacja związana z pandemią nie jest naszym sprzymierzeńcem i te plany musimy odłożyć w czasie. Na ten czas zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie, którego zasady dostępne są na naszej stronie internetowej – mówi  Konrad Kowal, kierownik działu marketingu MOSiR Płock.

Zobaczcie zdjęcia sprzed (niemal) dekady - koncert Jean-Michelle Jarra i wspomnienie ostatniego mistrzostwa Polski szczypiornistów SPR Wisły Płock. 

13 listopada 2010 roku - koncert Jean Michelle Jara

29 maja 2011 roku - SPR Wisła Płock zdobywa mistrzostwo Polski - galeria 1 i 2

I bonus - feta na Starym Rynku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE