Reklama

Organizują wielką paradę. Ruszą w tany na starówce

Opublikowano:
Autor:

Organizują wielką paradę. Ruszą w tany na starówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcą żyć pełnią życia, tańczyć i śpiewać. - Mimo wieku, śmiej się człowieku – przekonywali seniorzy w trakcie zeszłorocznej Parady Seniorów w Warszawie. W tym roku nie będzie ku temu okazji w stolicy, wydarzenie zostanie zorganizowane w Płocku! Zapraszają na Piknik Pokoleń.

Chcą żyć pełnią życia, tańczyć i śpiewać. - Mimo wieku, śmiej się człowieku – przekonywali seniorzy w trakcie zeszłorocznej Parady Seniorów w Warszawie. W tym roku nie będzie ku temu okazji w stolicy, wydarzenie zostanie zorganizowane w Płocku! Zapraszają na Piknik Pokoleń. 

Od kilku lat seniorzy z całego kraju spotykali się w Warszawie dzięki staraniom fundacji Zaczyn. Prekursorką inicjatywy była dobrze znana w Płocku DJ Wika, którą zaproszono na Targi Zdrowego Życia w Orlen Arenie w 2014 roku. W kolorowej paradzie, z transparentami seniorzy wraz rodzinami i znajomymi przechodzili przez ulicę stolicy i pokazywali, że drzemią w nich siła do działania i talenty, które wciąż mogą wykorzystać. Dojrzały wiek nie jest tożsamy z odstawieniem na margines. Wręcz przeciwnie, to czas, kiedy trzeba czerpać z niego garściami, a nie pozostawać w cieniu, izolować się w czterech ścianach przy włączonym telewizorze. W całej Polsce liczba organizacji i inicjatyw zrzeszających seniorów wzrasta niczym grzyby po deszczu. Płoccy seniorzy też mają jeszcze apetyt na życie.

- Już w lutym rozmawiałem z płockimi seniorami, chcieli w tym roku jechać na Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń do Warszawy – opowiadał w poniedziałek Jacek Strzeszewski z Płockiego Centrum Inicjatyw Społecznych w trakcie konferencji prasowej w jednym z lokali na ul. Grodzkiej. - Chętnych było kilkaset osób. Kiedy okazało się, że w tym roku parada nie obędzie się w stolicy, zapadła decyzja o zorganizowaniu wydarzenia w Płocku.

Dopiął swego, co oznacza, że mnóstwo seniorów, ich dzieci i wnucząt zgromadzi się w naszym mieście 17 czerwca. Plan na Płocką Paradę Seniorów jest już znany. Wraz z uczestnikami pojedzie autobus, w którym usiądą osoby, które nie mogłyby przejść ulicami, natomiast na dachu zobaczymy znajomą, roześmianą twarz DJ Wiki. Trasa będzie wiodła od Orlen Areny przez Łukasiewicza, dalej w stronę ul. Bielskiej i docelowo na Stary Rynek, a tam wszyscy złapią się za ręce i zatańczą poloneza. Oczywiście przewidziano również inne atrakcje podzielone na strefy: urody (to głównie rozmaite stoiska wystawców), fitness (jogging, nordic walking), zdrowie i junior. W tej dla najmłodszych pojawią się animatorzy, zjeżdżalnia i dookoła zaczną unosić się wielkie bańki mydlane. Przez cały czas będą odbywały się wstępy artystyczne przygotowane przez seniorów. Równocześnie na placu Narutowicza pomyślano o osobach, które lubią przygotowywać bądź podjadać smakołyki w kuchni, zaplanowano bowiem warsztaty z kuchni japońskiej i polskiej poprowadzone przez restauratorów. Organizatorzy zapraszają także na występ Andrzeja Rosiewicza i potańcówkę. Za konsoletą zasiądzie DJ Wika. Zabawa potrwa do godz. 22.00. 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem posłanki Platformy Obywatelskiej Elżbiety Gapińskiej.

- Liczę, że będziemy wspólnie uczestniczyć w dobrej zabawie w wielopokoleniowym towarzystwie – mówiła posłanka, która wspierała już warszawską edycję porady. - Co roku przybywa seniorów, którzy chcą jak najdłużej pozostać aktywni.

Siedząca przy stole Barbara Sulkowska, zaangażowana w organizację wydarzenia, zapewniała, że płoccy seniorzy są bardzo zadowoleni z możliwości uczestnictwa w Płockiej Paradzie Seniorów i Pikniku Pokoleń.

- Mam nadzieję, że całe wydarzenie będzie atrakcyjne.

Kto wie, może wydarzenie wpisze się na stałe w płocki kalendarz imprez? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE