Reklama

Reklama

Opieka zdrowotna w Płocku ma się poprawić

Opublikowano: pon, 21 maj 2018 07:00
Autor:

Opieka zdrowotna w Płocku ma się poprawić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z budżetu województwa mazowieckiego oraz środków unijnych na służbę zdrowia przeznaczono już w sumie 191,6 mln zł, w tym 162,6 mln zł na inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku oraz WSZPZOZ im. prof. E Wilczkowskiego w Gostyninie.

Reklama

Z budżetu województwa mazowieckiego oraz środków unijnych na służbę zdrowia przeznaczono już w sumie 191,6 mln zł, w tym 162,6 mln zł na inwestycje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku oraz WSZPZOZ im. prof. E Wilczkowskiego w Gostyninie. 

[ZT]19121[/ZT]

Wydatki na służbę zdrowia w regionie podsumowano podczas piątkowej konferencji z udziałem marszałka Adama Struzika. 

Wśród największych inwestycji Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wymienił trwającą w latach 2006-09 rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku (ponad 66 mln zł) zakup aparatury, rozbudowę pawilonu szpitalnego i administracyjnego oraz oddziału ratunkowego (2,4 mln zł) w płockim szpitalu, budowę Bazy Filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z lądowiskiem i infrastrukturą  (4,3 mln zł).

- Zdrowie to obszar, który stale potrzebuje nowych inwestycji - mówił na konferencji Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. - Chcemy, aby nasi pacjenci czuli się bezpiecznie i mogli leczyć się w komfortowych warunkach. Planujemy m.in. budowę przy szpitalu Zakładu Radioterapii oraz Zakładu Opiekunczo-Leczniczego. Ubiegamy się również o środki zewnętrzne na zakup aparatury medycznej oraz remont przychodni, którego koszt to około 15 mln zł.

[ZT]18795[/ZT]

Do września, jak zapewniał Kwiatkowski, inwestor ma znaleźć środki, blisko 80 mln zł, by mogła ruszyć budowa Zakładu Radioterapii. Zakład Opiekuńczo Leczniczy na 120 łóżek ma przyjmować pacjentów paliatywnych, pełnić funkcję hospicyjne. W opinii dyrektora jest to konieczność, ponieważ długość życia mieszkańców wydłużyła się i występuje dużo większa zachorowalność na choroby przewlekłe. Niezbędne jest więc odciążenie szpitala i zapewnienie większego komfortu i dostępności opieki medycznej. W dalszych planach jest powstanie urologii, przychodni specjalistycznej. Pozytywną kwestią, o której mówił dyrektor, jest też zakończenie w październiku remontu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, którego już część noworodkowa została na dniach oddana. 

- Ubiegamy się również o środki zewnętrzne na zakup aparatury medycznej oraz remont przychodni, którego koszt to około 15 mln zł - dodaje dyrektor.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.