Reklama

Reklama

Ogrzewalnia już czynna. Nawet dla osób pod wpływem alkoholu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Ogrzewalnia już czynna. Nawet dla osób pod wpływem alkoholu - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okres zimowy to szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, wychłodzenie organizmu jest realne. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy widząc potrzebujących. W Płocku bezdomni mogą spędzić noc np. w ogrzewalni przy ul. Otolińskiej 23.

Reklama

lacówka czynna jest w godz. 20.00 - 8.00. Może z niej skorzystać do 30 osób bezdomnych (oczywiście bezpłatnie), jest punkt sanitarny, aneks kuchenny (możliwość przygotowania posiłku, gorącego napoju). Można też wymienić lub wyprać odzież, otrzymać materac noclegowy, środki ochrony osobistej, jak również odbyć rozmowę terapeutyczną.

- Ogrzewalnia funkcjonować będzie w okresie zimowym, ale w okresie silnych mrozów istnieje możliwość otwarcia ogrzewalni całodobowo na polecenie prezydenta Miasta Płocka bądź Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - informuje ratusz.

Z ogrzewalni korzystać mogą tylko osoby, które nie wymagają pomocy osób trzecich, zobowiązane są do przestrzegania regulaminu placówki, zachowania spokoju oraz przestrzegania wytycznych dotyczących pandemii koronawirusa.

Co ważne, istnieje możliwość udzielenia schronienia osobom bezdomnym znajdującym się pod wpływem alkoholu, ale pod warunkiem stosowania się do zasad współżycia społecznego. W ogrzewalni obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz palenia tytoniu.

- Apelujemy do mieszkańców, aby w sytuacji kiedy widzą, że osoba bezdomna przebywa w miejscu, gdzie jej życie i zdrowie może być zagrożone, o zgłaszanie takich przypadków do Straży Miejskiej lub Policji. Służby te dowiozą bezdomnych do ogrzewalni. Bezpłatne numery telefonów, które czynne są całą dobę: Straż Miejska – 986; Policja – 997 - podkreślają w ratuszu.

Szczegółowych informacji udziela także Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Społeczna „Teen Challenge”, które w roku 2020 prowadzi placówkę w ramach zleconego zadania publicznego (tel. 794 349 109).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy