Reklama

Ogromny relikwiarz już w Płocku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ogromny relikwiarz już w Płocku [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy wystrzały z przygotowanych przez Płocką Drużynę Kuszniczą samopałów przywitały relikwie św. Jana Bosko, które we wtorkowe popołudnie dotarły do Stanisławówki.

Trzy wystrzały z przygotowanych przez Płocką Drużynę Kuszniczą samopałów przywitały relikwie św. Jana Bosko, które we wtorkowe popołudnie dotarły do Stanisławówki.

Jak już pisaliśmy, płocka Stanisławówka jest jednym z 50 miejsc w Polsce, które nawiedza szklany relikwiarz przypominający sarkofag z naturalnej wielkości rzeźbą wyobrażającą ciało świętego. Kryje on relikwię prawej ręki księdza Bosko.

Dzisiaj wczesnym popołudniem relikwie św. Jana Bosko przyjechał do Płocka. Uroczystości przed  Stanisławówką rozpoczęły się od powitania relikwiarza  przez przedstawicieli dzieci, młodzieży i dorosłych.  Po okadzeniu relikwiarza przez biskupa Piotra Liberę odbyła się procesja wokół kościoła. Uroczystości zakończyła msza święta. Jutro rano relikwiarz wyjedzie do Czerwińska. Cześć świętemu można oddawać przez cały dzień i całą noc.

Fot. Tomasz Paszkiewicz, Krzysztof Wiśniewski

Więcej czytaj: Relikwie św. ks. Bosko we wtorek nawiedzą Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE