Reklama

Reklama

Ogromne zainteresowanie. Ponad 100 młodych ultrasów w akcji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RYKOwisko

Ogromne zainteresowanie. Ponad 100 młodych ultrasów w akcji - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto RYKOwisko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To była propozycja dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, do tej pory zgłosiły się już 104 osoby. Ale oferta wciąż jest aktualna, nadal można zostać ultrasem. Warunek: pokonanie 60 lub 108 km.

Reklama

Spokojnie - młodzi ludzie mogą ten dystans przebiec lub przespacerować w odcinkach, nie codziennie, "na raty". Akcja potrwa do końca maja.

"Zostań ultrasem" to projekt skierowany do uczniów ze szkół podstawowych z Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Ma na celu aktywizację w czasach pandemii i nauczania zdalnego. 

Organizatorami akcji są SP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Płocku, Fundacja Ultra Pazur oraz Fundacja Rykowisko. Cel jest jasny - oderwanie dzieci od komputerów i zachęcenie do aktywnego stylu życia. Zwłaszcza w okresie pandemii.

Do udziału w programie wystarczą chęci i darmowa aplikacja monitorująca aktywność fizyczną, krokomierz lub zegarek liczący kroki. Zadaniem ucznia jest pokonanie w sumie dystansu jednego z dwóch biegów ultramaratońskich: Ultrapazur Spring Edition (6o km dla uczniów klas 4-6) lub Rykowiska Rogacz (108 km dla uczniów klas 7-8). Można to zrobić w dowolnej liczbie odcinków, biegiem lub spacerem.

Należy to zapisać za pomocą dowolnej aplikacji mierzącej kroki lub pokonany dystans. Jako dowód realizacji przesyłają na adres e-mail zrzut ekranu lub zdjęcie ukazujące pokonany dystans (w przypadku aplikacji takich jak np. strava, MapMyRun, runtastic, sports tracker, GPS Sports Tracker itp.) lub liczby kroków (z aplikacji krokomierz itp.). Można wykorzystać zegarek sportowy, smartwatcha lub opaskę.

Projekt trwa od 10 kwietnia. Do rywalizacji zgłosiły się 104 osoby z klas 4-8 ze szkół podstawowych z Płocka, Maszewa Dużego i Łącka. Po 11 dniach rywalizacji jest już 30 ultrasów a każdego dnia dołączają nowi. W sumie pokonanych zostało już ok. 4700 km.

- Jestem pozytywnie zaskoczony ogromnym zainteresowaniem. Na początku ruszyła wersja szkolna projektu, ale po wielu pytaniach od rodziców dzieci spoza naszej szkoły wspólnie z fundacjami Ultra Pazur i Rykowisko postanowiliśmy zrobić coś o szerszym zasięgu - podkreśla Rafał Podolewski z SP nr 3. - Myślałem, że wystartuje ok 70 osób maksymalnie a tu 104. Cenne, że projekt zmobilizował do aktywności również część rodziców, którzy spacerują razem z pociechami.

Pierwszych sześć dziewcząt i chłopców z każdej kategorii otrzyma nagrody rzeczowe od Fundacji Ultra Pazur i Fundacji Rykowisko. Wśród wszystkich, którzy pokonają trasę, zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. Projekt wspierają również Decathlon Płock oraz klub piłkarski Wisła Płock.

Zgłoszenia: zostanultrasem@gmail.com. Konieczne są dane dziecka, zgoda opiekunów itd. Do projektu można zgłosić się do końca kwietnia. Wszelkich informacji udziela Rafał Podolewski, mail: zostanultrasem@gmail.com.

Dodajmy, że 8-9 maja w brwileńskim lesie zaplanowano trening weekendowy z Ultra Pazurem a 5 czerwca - Rykowisko w Gorzewie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy